کد خبر: ۵۰۵۰۳۱
تاریخ انتشار: ۱۸ ارديبهشت ۱۳۹۹ - ۱۵:۲۳

وزارت امور خارجه چین در ارتباط با انجام تحقیقات درباره منشاء ویروس کرونا گفت آمریکا همواره برای پوشاندن یک دروغ از دروغی دیگر استفاده می‌کند.

به گزارش شفاف به نقل اسپوتنیک، «هوآ چونینگ» سخنگوی وزارت امور خارجه چین امروز در ارتباط با انجام تحقیقات برای یافتن منشاء ویروس کووید-۱۹ که در سراسر جهان گسترش یافته است، گفت مایک پمپئو، وزیر امور خارجه آمریکا، در راستای اتهام‌زنی این کشور به چین  مدام از دروغ برای پوشاندن یک دروغ دیگر استفاده می‌کند.

چونینگ در ادامه تاکید کرد  چین همواره با آغوش باز پذیرای همکاری با سازمان جهانی بهداشت بوده است. این سخنگو در ادامه گفت دونالد ترامپ، رئیس‌جمهور آمریکا، و پمپئو پیش‌تر گفته بودند «شواهد مهمی» در دست دارند که نشان می‌دهد ویروس جدید کرونا از یک آزمایشگاه در شهر ووهان چین شیوع یافته است، اما هنوز این شواهد را رو نکرده‌اند.

چین بارها این ادعا را رد کرده و از جامعه بین‌المللی خواسته است با مقصر دانستن این کشور به اتلاف وقت و فرصت نپردازد و مسئولیت اصلی را مقابله با کرونا در سراسر جهان بداند.

سازمان بهداشت جهانی نیز اعلام کرده یافته‌های به دست آمده تاکنون نشان داده است که این ویروس منشاء حیوانی دارد و هیچ شاهدی به دست نیامده که نشان دهد ویروس از یک آزمایشگاه بیرون آمده است. روز گذشته نیز «مت هانکوک» وزیر بهداشت انگلیس اعلام کرد هیچ شواهدی مبنی بر اینکه ویروس کووید-۱۹ مصنوعی و ساخته انسان است، وجود ندارد. او توضیح داد لندن هیچ مدرکی که نشان دهد این ویروس ساخته انسان بوده را تاکنون مشاهده نکرده است.

نشریه گلوبال تایمز نیز اخیرا نوشت: با شروع کارزار انتخابات ریاست جمهوری آمریکا، دولت ترامپ راهبردی را طراحی کرده تا با توسل به آن بتواند توجه‌ها را از بی‌کفایتی دولت در مبارزه با ویروس کرونا منحرف کند. روشن است که هدف آن‌ها از جلوه دادن چین به عنوان منشا ویروس کووید-۱۹ این است که چین را مقصر این همه گیری نشان دهند.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار