کد خبر: ۵۰۵۰۳۸
تاریخ انتشار: ۱۹ ارديبهشت ۱۳۹۹ - ۰۰:۱۸

پخش سریال «چرنوبیل» از شبکه HBO باعث شد تا روسیه بخواهد در اثر نمایشی تولیدی خود به این سریال مطرح در سال ۲۰۱۹ پاسخ بدهد.

به گزارش شفاف، سریال چرنوبیل در سال قبل توانست در مدت محدودی علاقه‌مندان زیادی را به خود جلب کند و جزو محبوب‌ترین سریال‌های سایت IMDB شود.

از همان زمان پخش این سریال تحلیل‌ها و تفسیرهایی بیان‌گر این نکته بود که چرنوبیل که درباره فاجعه هسته‌ای چرنبیل شوروی سابق است، مسائل را به صورتی که علیه این کشور تمام بشود مطرح کرده است. به عنوان مثال نقد کوتاه مسعود فراستی بر این سریال در برنامه هفت که در واکنش به توئیت حسام الدین آشنا بود نمونه‌ای بود که به طرح زاویه دید آمریکایی این سریال و اینکه «آمریکایی‌ها طبق معمول از این موضوع استفاده می‌کنند تا بگویند ما به حقیم!» پرداخته است.

حسین معززی‌نیا هم که وارد آن جدال شده بود به این نکته اشاره کرد که البته این سریال به دلیل اینکه توسط آمریکایی‌ها ساخته شده است طبیعی است که از زاویه دید آنان باشد همان‌طور که اگر روسیه این سریال را ساخته بود زاویه دید خودش را در آن مطرح می‌کرد.

اما حالا بعد از یک سال روسیه وقت کامل داشته است تا بخواهد نسبت به  این حرکت هنری و سیاسی هالیوودی پاسخ خود را آماده کند.

انتشار پوستر فیلم رسمی فیلم Chernobyl Abyss که روس‌ها ساخته‌اند این فرضیه را قوی‌تر می‌کند که آنان قصد دارند تا در این فیلم پاسخ خود را بدهند.

سینما , هالیوود , کشور روسیه ,

این‌طور که رسانه‌ها می‌گویند روس‌ها اعتقاد داشتند آمریکایی‌ها واقعیت زیادی را لاپوشانی کردند و آن‌طور که تمایل دارند واقعیت را نشان دادند.

حالا باید دید که کدام یک از این دو به واقعیت نزدیک خواهند بود؟

انتهای پیام/

منبع: تسنیم
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار