کد خبر: ۵۰۵۰۶۹
تاریخ انتشار: ۲۰ ارديبهشت ۱۳۹۹ - ۰۹:۴۸
تخت روانچی:

نماینده ایران در سازمان ملل متحد گفت: آمریکا با نقض قطعنامه ۲۲۳۱ و تهدید سایر کشورها، حقوق بین‌الملل را به سخره گرفته است.

به گزارش شفاف، مجید تخت روانچی نماینده دائم ایران در سازمان ملل متحد در سخنرانی خود در نشست مجازی و غیررسمی شورای امنیت، به مناسبت هفتاد و پنجمین سالگرد پایان جنگ جهانی دوم در اروپا، اظهار داشت: چندجانبه گرایی با چالش‌های متعددی مواجه شده و لازمه رفع آن‌ها تقویت حاکمیت قانون، همکاری بین‌المللی و تعامل است.

وی با اشاره به درس‌هایی که می‌بایست از تجربه تلخ جنگ جهانی دوم گرفت، افزود: یکی از مثال‌های زنده استهزای سیستماتیک حقوق بین الملل، نقض قطعنامه ۲۲۳۱ شورای امنیت توسط آمریکا و تهدیدات بی‌شرمانه علیه سایر کشور‌ها برای نقض این قطعنامه و یا مواجهه با اقدامات تنبیهی است.

نماینده ایران در سازمان ملل با یادآوری این نکته که سازمان ملل با هدف ایجاد مرکزی برای هماهنگی اقدامات کشور‌ها و حل مشکلات جهانی تأسیس شده است، گفت: سیاست‌ها و اقدامات برخی کشور‌ها مانند آمریکا که قوانین و مقررات بین‌المللی را نقض می‌کند و سیاست خارجی آن به استفاده از ابزار‌های غیرانسانی نظیر تحریم‌های یکجانبه معتاد شده است، اعتبار این سازمان و حاکمیت قانون را تضعیف کرده است.

 
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: