کد خبر: ۵۰۵۰۸۳
تاریخ انتشار: ۲۰ ارديبهشت ۱۳۹۹ - ۱۴:۳۰

سرپرست دادسرای مبارزه با موادمخدر تهران از جمع‌آوری حدود یک هزار معتاد متجاهر در طرح جمع‌آوری مجدد این افراد خبر داد و گفت: تاکنون از ۶۰۰ تست اخذ شده از این افراد، تنها یک مورد ابتلا به کرونا وجود داشت است.

مهدی مهرانگیز در گفت‌وگو با خبرنگار انتظامی باشگاه خبرنگاران پویا درباره جمع‌آوری مجدد معتادان متجاهر از سطح تهران، اظهار کرد: حدود 10 روز از جمع‌آوری مجدد معتادان متجاهر از سطح تهران می‌گذرد و در این بازه زمانی تاکنون هزار معتاد متجاهر از سطح تهران جمع‌آوری شده‌اند.

سرپرست دادسرای مبارزه با مواد مخدر تهران افزود: تا روز گذشته روزانه، حدود 100 معتاد متجاهر از سطح شهر تهران جمع‌آوری می‌شدند اما از روز جاری، قرار بر این شد روزانه بین 300 تا 350 نفر معتاد متجاهر جمع‌آوری شوند.

وی با بیان اینکه از تمام معتادان متجاهر جمع‌آوری شده تست کرونا انجام می‌شود و دو هفته در قرنطینه خواهند بود، تصریح کرد: ان‌شاءالله در مدت 20 روز تا یک ماه آینده هفت هزار معتاد متجاهر را از سطح تهران جمع‌آوری خواهیم کرد.

معاون دادستان تهران متذکر شد: 600 نفر از این معتاد متجاهر برای تست کرونا و مراکز غربالگری معرفی شده‌اند و تنها یک نفر از آنها به کرونا مبتلا بوده و تست وی مثبت شده بود که این شخص نیز به مرکز درمانی انتقال یافت.

این مقام قضائی با بیان اینکه آزمایش از 400 معتاد متجاهر دیگر نیز صورت گرفته، بیان کرد: فعلاً تمام معتادان متجاهر جمع‌آوری شده در قرنطینه به سر می‌برند و پس از سپری شدن قرنطینه دو هفته‌ای، اخذ تست کرونا و اطمینان از عدم ابتلای آنها به ویروس کرونا، به مراکز ماده 16 منتقل می‌شوند.

مهرانگیز با بیان اینکه تا روز گذشته، بیشتر معتادان متجاهر از مناطق شوش، مولوی و هرندی جمع‌آوری شدند، گفت: امروز 50 معتاد متجاهر از منطقه جاجرود، تعدادی از راه‌آهن و فرحزاد و مابقی نیز از مناطق شوش، مولوی و هرندی جمع‌آوری شدند.

وی همچنین درباره انتقاد مسئولان سازمان بهزیستی درباره جلوگیری از پذیرش معتادان متجاهر در زندان فشافویه اظهار کرد: مشکلی در این زمینه پیش آمده بود که در جلسه آقای مومنی دبیرکل ستاد مبارزه با موادمخدر، جهانگیر رئیس سازمان زندان‌ها و دادستان تهران، این موضوع مطرح و خوشبختانه برطرف شد؛ از امروز نیز پذیرش این افراد در مجموعه فشافویه انجام می‌شود.

انتهای پیام/

منبع: تسنیم
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: