کد خبر: ۵۰۵۱۶۶
تاریخ انتشار: ۲۲ ارديبهشت ۱۳۹۹ - ۱۲:۰۱

طبق گفته مقامات بهداشتی ایالت تگزاس در ۲۴ ساعت گذشته ۴۲۳ نفر در زندان فدرال به ویروس کرونا مبتلا شده‌اند.

به گزارش شفاف، روز یکشنبه مقامات بهداشتی شهر "تارانتی کانتی" ایالت تگزاس، 485 مورد جدید ابتلا به ویروس کرونا را در 24 ساعت گذشته اعلام کردند که به گفته آنان 90 درصد مبتلایان مربوط به زندان فدرال این شهر بوده‌اند.

پایگاه خبری "newsweek" نوشت، مقامات بهداشتی اعلام کردند که از 485 مورد ابتلای جدیدبه ویروس کووید19، 423 نفر مربوط به زندان فدرال "فورت ورث" هستند.

این مرکز اکنون با 627 مبتلای آزمایش شده از 1463 زندانی، به سومین زندان از لحاظ تعداد مبتلایان به ویروس کرونا در کشور آمریکا تبدیل شده است؛ تاکنون 5 زندانی بر اثر ابتلا به ویروس کرونا جان خود را از دست داده‌اند.

"گوادالوپ راموس" زندانی 57 ساله این زندان در 28 آوریل بر اثر ابتلا به کووید19 جان خود را از دست داد؛ علائم این زندانی درد در ناحیه شکم و تنگی نفس شدید بود که بدون اتصال به دستکاه تنفسی جان خود را از دست داد.

در پی افزایش تعداد مبتلایان در این زندان، خانواده‌ی بسیاری از زندانیان به دلیل عدم شفافیت و عدم رسیدگی لازم شکایت کردند؛ آنها خواستار آزمایش تمام کارمندان و نگهبانان زندان شدند تا از شیوع گسترده بیشتر این ویروس در بین جمعیت زندانیان جلوگیری کنند.

مقامات زندان نیز در جواب بیان کردند که آنها از نزدیک آزمایش کارمندان و نگهبانان را نظاره نمی‌کنند، اما استفاده از ماسک را به آنها توصیه می کنند.

تاکنون یک میلیون و 368 هزار آمریکایی به ویروس کرونا مبتلا شده‌اند که از این تعداد، 80 هزار و 787 نفر جان خود را از دست داده‌اند.

انتهای پیام/

منبع: تسنیم
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: