کد خبر: ۵۰۵۱۶۷
تاریخ انتشار: ۲۲ ارديبهشت ۱۳۹۹ - ۱۲:۰۱

برای انعکاس پاره‌ای از کارهای خداپسندانه مردم تهران، به منطقه ۴ تهران سری زده‌ایم، جایی که خواهران و برادران جهادگر برای کمک به مستمندان و مبارزه با کرونا، گرم خدمت‌رسانی هستند و در این مسیر، شب و روز نمی‌شناسند ... .

به گزارش شفاف، گاهی وظیفه است که انسان، کار خیرش را آشکار کند و گاهی آن را پنهان سازد، ممکن است در مواردی که کار خیر به‌صورت آشکار و علنی انجام می‌گیرد، شیطان دخالت کند و انسان گرفتار وسواس شود که مبادا عملش دور از اخلاص و همراه با ریا بوده، در نتیجه باعث شود که تمام اعمال خیر مخفیانه صورت گیرد! در حالی که خداوند متعال در این رابطه می‌فرماید: " کار خیر را به صورت مخفیانه و آشکارا انجام دهید".

اگر تمام اعمال خیر به صورت مخفیانه انجام گیرد، خیرها در جامعه کاهش می‌یابند باید بدانیم که اخلاص و ریا مربوط به قلب و نیّت است؛ اگر انسان به‌خاطر خودنمایی و اظهار فضل، عمل خیری انجام دهد، ریایی است اما اگر قصد و نیّت، کسب رضای الهی باشد، خالصانه است اگرچه آشکار صورت گیرد؛ لذا در چنین مواردی نباید به افکار شیطانی توجه کرد؛ به قول آیت‌الله قاضی طباطبایی(رَحمَةُ اللهِ عَلَیه)، شیطان هر کسی را به زبان خودِ او فریب می‌دهد.

با شروع ماه مبارک رمضان "رزمایش مواسات،‌همدلی و کمک مومنانه" در کشور آغاز شده و در جای‌جای ایران، مسلمانان برای کمک به نیازمندان به صحنه آمدند؛ از آنجایی که حضرت امام خامنه‌ای مردم را به این مصاف دعوت کردند، مردم نیز با درک شرایط اقتصادی موجود لبیک گفته و بدون تعلل به میدان شتافتند.

در همین رابطه؛ برای انعکاس پاره‌ای از کارهای خداپسندانه مردم تهران، به منطقه 4 سری زده‌ایم، جایی که خواهران و برادران جهادگر  در زمینه‌های کمک به مستمندان و  مبارزه با کرونا گرم خدمت‌رسانی هستند؛ کلیپ زیر اقدامات جهادی مربوط به "رزمایش کمک مومنانه" را به تصویر کشیده است، این فعالیت‌ها به همت خواهران هیات عشاق الزهرا سلام الله علیها و گروه جهادی نرجس خاتون سلام الله علیها منطقه 4 صورت گرفته است:

 

کلیدواژه‌های بیانات مقام معظم رهبری , جهادگر , گروه‌های جهادی , ماه مبارک رمضان ,

در کلیپ زیر نیز که صدای شهید آوینی به زیبایی بر روی آن قرار گرفته، صحنه‌هایی از  ضدعفونی کردن معابر و اهدای بسته‌های بهداشتی به اهالی محله الغدیر و شمیران نو  توسط جهادگران سلامت منطقه 4 تصویر شده است؛ "ما از سوختن نمی‌ترسیم که پروانه‌های عاشق نوریم و هر جا که نور ولایت است گرد آن حلقه می‌زنیم، پیام ما استقامت است:"

 

کلیدواژه‌های بیانات مقام معظم رهبری , جهادگر , گروه‌های جهادی , ماه مبارک رمضان ,

تولید و توزیع محلول‌های ضد عفونی‌کننده توسط خواهران جهادگرمنطقه 4 تهران:

 

کلیدواژه‌های بیانات مقام معظم رهبری , جهادگر , گروه‌های جهادی , ماه مبارک رمضان ,


 در نقطه دیگری از منطقه 4، گروه جهادی عماریون مسجد امام جعفر صادق ( ع) بسته‌هایی غذایی تهیه کردند که میان نیازمندان محترم و کارگران فصلی این منطقه توزیع شده است:

کلیدواژه‌های بیانات مقام معظم رهبری , جهادگر , گروه‌های جهادی , ماه مبارک رمضان ,

انتهای پیام/

منبع: تسنیم
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: