کد خبر: ۵۰۵۱۶۹
تاریخ انتشار: ۲۲ ارديبهشت ۱۳۹۹ - ۱۲:۰۱

رئیس اداره اجتماعی پلیس آگاهی ناجا در خصوص بی احتیاطی در نگهداری از سلاح‌های شکاری به هموطنان هشدار داد.

به گزارش شفاف، سرهنگ شهاب امینی رئیس اداره اجتماعی پلیس آگاهی ناجا اظهار داشت: یکی از دلایل وقوع قتل‌های غیر عمد، غفلت و سهل انگاری در استفاده و نگهداری صحیح از سلاح‌های شکاری است.

وی با اشاره به حوادث تلخ و ناگوار بازی کودکان با تفنگ‌های شکاری، به دارندگان این ابزار خطرناک هشدار داد و گفت: هموطنان باید در نگهداری صحیح از سلاح‌های شکاری اهتمام جدی داشته باشند تا از وقوع هرگونه حادثه غیر قابل جبران، جلوگیری به عمل آورند.

رئیس اداره اجتماعی پلیس آگاهی ناجا خاطر نشان کرد: دارندگان سلاح باید از نگهداری فشنگ و اسلحه در یک مکان نا ایمن پرهیز کنند و حتما در حمل و استفاده از آن نیز نکات حفاظتی و مراقبتی لازم از جمله نصب قفل ماشه را مورد توجه قرار دهند.

این مقام انتظامی همچنین تماشای فیلم‌های غیرمتناسب با سن کودکان، بازی‌های رایانه‌ای خشونت آمیز، غفلت والدین و کنجکاوی فرزندان را از دیگر عوامل بروز آسیب برشمرد و فرهنگ سازی و همکاری دستگاه‌های مسئول را در این زمینه بسیار با اهمیت توصیف کرد.

سرهنگ امینی در پایان گفت: پلیس آگاهی در سالیان اخیر برای جلوگیری از وقوع قتل‌های ناخواسته، برنامه‌های مختلفی را در دستور کار قرار داده و درصدد است تا با مشارکت آگاهانه آحاد مختلف جامعه، بروز این گونه اتفاقات تلخ را به حداقل برساند.

منبع: خبرگزاری صدا و سیما

انتهای پیام/

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: