کد خبر: ۵۰۵۱۸۰
تاریخ انتشار: ۲۲ ارديبهشت ۱۳۹۹ - ۱۴:۴۰

اعتراضات ضد دولتی در هنگ‌کنگ پس از یک دوره آرامش به دلیل شیوع کرونا بار دیگر با کاهش محدودیت‌ها از سر گرفته شده است.

به گزارش شفاف، روزنامه اپل دیلی در گزارشی نوشت، رسانه‌های محلی از دستگیر شدن بیش از ۲۰۰ تن در جریان اعتراضات ضددولتی یکشنبه شب خبر دادند. بیش از ۲۰۰ تن دستگیر شدند و روزنامه ساوث چاینا مورنینگ پست این تعداد را ۲۵۰ تن اعلام کرد. 

اعتراضات شبانه به دنبال یک سری اعتراضات در فروشگاه‌ها در صبح یکشنبه انجام شد.

پلیس ضد شورش هنگ‌کنگ، فعالان حامی دموکراسی را که هم‌زمان با روز مادر دست به تجمع زده و خواستار استقلال از چین و استعفای رییس اجرایی این شهر شدند، در فروشگاه‌ها و خیابان‌ها تعقیب کرد.

به گزارش روزنامه دیلی میل، این شهر با شیوع کروناویروس شاهد دوره‌ای آرام پس از چندین ماه اعتراضات ضد دولتی بود اما با بهبود همه‌گیری کووید-۱۹، اعتراضات کوچک طی دو هفته گذشته بار دیگر در این شهر از سر گرفته شده‌اند.

در بعدازظهر یکشنبه تجمعات کوچکی در دست‌کم هشت فروشگاه در هنگ‌کنگ برگزار شد که موجب شد پلیس وارد عمل شده و برای متفرق کردن فعالان و مشتریان این فروشگاه‌ها اقدام کند. در این اعتراضات دست‌کم سه تن دستگیر شدند و مقامات پلیس با متوقف کردن افراد آنان را بازرسی کردند.

همچنین گزارش شده است که پلیس افرادی را که با تجمع خود به نقض تدابیر اضطراری مقابله با کرونا متهم شدند، ۲۶۰ دلار (۲۰۰۰ دلار هنگ‌کنگ) جریمه کرده است.

هنگ کنگ یکشنبه روز جهانی مادر را گرامی داشت و معترضان در گروه‌های مجازی خود طرح متمرکز کردن این روز بر کری لام، رییس اجرایی هنگ‌کنگ را مطرح کردند که حامی پکن است. کری لام در آغاز اعتراضات سال گذشته میلادی در هنگ‌کنگ، خود را به مادری عصبانی و معترضان هنگ‌کنگی را به کودکان بهانه‌گیر تشبیه کرد؛ اظهاراتی که به خشم معترضان دامن زد.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: