کد خبر: ۵۰۵۲۷۵
تاریخ انتشار: ۲۴ ارديبهشت ۱۳۹۹ - ۱۳:۰۲

مدیر کتابفروشی «بوک‌حال» با انتقاد از تعیین ساعات غیرکارشناسی پاساژها گفت: کتابفروشی‌های داخل پاساژها به شدت متضرر شده‌اند و مشتریان خود را از دست داده‌اند.

احد رضایی مدیر انتشارات ویژه نشر در گفت و گویی،‌ با اشاره به وضعیت اقتصادی نامناسب کتابفروشی‌ها در ایام پساکرونا گفت:‌ با مصوبه ستاد ملی کرونا پاساژ‌ها و مجتمع‌های تجاری از ساعت 11 تا 18 عصر می‌توانند فعالیت داشته باشند،‌ با توجه به اینکه برخی از کتابفروشی‌های بزرگ در مجتمع‌های تجاری هستند،‌ عملا با مشکلات متعدد روبرو شده‌اند.

مدیر کتابفروشی بوک‌حال با بیان این مطلب که این تصمیم بدون دقت کارشناسانه گرفته شده و تنها رفع مسئولیت است،‌ گفت: از ساعت 11 تا 18 عصر عملا مخاطبان به مراکز تجاری شمال شهر نمی‌آینده و تازه بعد از این ساعت است که از امرو روزانه فارغ شده و فرصتی برای خرید پیدا می‌کنند.

رضایی گفت:‌ در چنین شرایطی که ما باید ساعت 18 عصر مغازه را تعطیل کنیم،‌ عملاً‌ فروشمان کاهش قابل توجهی داشته است،‌ از سوی دیگر این شیوه فعالیت کتابفروشی به ضرر ماست،‌ چرا که مالک اجاره بها طلب می‌کند‌، مالیات و بیمه نیز مطالبات خود را کامل می‌خواهند و می‌گویند شما تعطیل نبوده و فعالیت داشته‌اید‌، در حالیکه فروشی نداشتیم.

وی با اشاره به کاهش فروش خود گفت:‌ ما تقربا 2 ماه تعطیل بوده‌ایم،‌ و از بیست و سوم فروردین ماه که مراکر تجاری باز شدند‌، تاکنون تنها 20 درصد فروش گذشته را داشته‌ایم. آن هم بیشتر مجازی‌، تلفنی و اینترنتی بوده است.

رضایی گفت:‌ کتابفروشی‌های داخل مراکز خرید بیشتر متضرر شده‌اند چرا که با تعطیلی رستوران‌ها و کافی‌شاپ‌ها عملاً رونق هم از مراکز خرید رفته و مراجعات کمتر شده است.

انتهای پیام/

منبع: تسنیم
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: