کد خبر: ۵۰۵۲۹۴
تاریخ انتشار: ۲۴ ارديبهشت ۱۳۹۹ - ۱۶:۰۸

رئیس مرکز مدیریت پیوند و درمان بیماری‌های وزارت بهداشت در بازدید از خانه ‌ای بی از تأمین پانسمان بیماران EB، خبر داد.

به گزارش شفاف، دکتر مهدی شادنوش رئیس مرکز مدیریت پیوند و درمان بیماری‌های وزارت بهداشت در بازدید از خانه ای بی از تأمین پانسمان بیماران ای بی، خبر داد.

وی افزود: در پی اعمال تحریم‌های ظالمانه از سوی آمریکا که عمدتاً سلامت بیماران خاص ما را هدف قرار داده و با استفاده از این ابزار، به دنبال پیشبرد اهداف سیاسی خودش بود، مشکلاتی در تأمین انواع تجهیزات پزشکی و داروهای بیماران خاص از جمله بیماران ای بی، ایجاد شد، که با همکاری سازمان جهانی یونیسف و تلاشی که نمایندگی این سازمان در ایران انجام دادند و البته با تأثیر خوبی که ملت آلمان در این پروژه داشت، پانسمان بیماران ای بی از مبدأیی که تولیدکننده آن بود، تهیه شد و در اختیار ما قرار گرفت که به‌مرور و طی ماه‌های آینده به میزان مورد نیاز بیماران توزیع می‌شود.

وی درباره تأمین پانسمان بیماران ای بی در ماه‌های آینده و رفع نگرانی این بیماران از این بابت، اظهار امیدواری و تصریح کرد: ما در حال ثبت اطلاعات به‌روز بیماران خاص در سراسر کشور هستیم، این کار از ماه‌های گذشته آغاز شده است و بر این اساس سامانه‌ای طراحی شده و دارو و امکانات مورد حمایت وزارت بهداشت برای این بیماران در این سامانه ساماندهی می‌شود.

شادنوش یادآور شد: برای دو گروه بیماران ام اس و پیوندی این کار در حال نهایی شدن است. امیدوارم هیچ بیماری بدون ثبت اطلاعات در این سامانه باقی نمانده باشد، اما چنانچه بیماری از گروه بیماران ام‌اس و پیوندی تاکنون ثبت‌نام نکرده‌اند، طی روزهای آینده به معاونت‌های درمان دانشگاه‌های علوم پزشکی سراسر کشور مراجعه و حتماً اطلاعات خود را در این سامانه ثبت کنند، تا طی ماه‌های آینده بتوانند به راحتی امکانات مورد نیازشان را دریافت و دچار مشکل نشوند.

انتهای پیام/

منبع: تسنیم
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: