کد خبر: ۵۰۵۳۰۱
تاریخ انتشار: ۲۴ ارديبهشت ۱۳۹۹ - ۲۲:۳۶

وزیر آموزش و پرورش گفت: سامانه‌ مهر مدرسه در جهت تقویت سرمایه اجتماعی است، هدفمان این است که به کمک خیرین این سفره را گسترده‌تر و همه مردم کشورمان را به همکاری دعوت کنیم.

به گزارش شفاف، محسن حاجی میرزایی در مراسم رونمایی از سامانه توسعه مشارکت‌های مردمی برای توسعه فضاهای آموزشی (مهر مدرسه) که عصر امروز با حضور مهراله رخشانی مهر رئیس سازمان نوسازی مدارس و جمعی از خیرین مدرسه ساز برگزار شد، خطاب به خیرین اظهار کرد: جلسات با شما یکی از مهم ترین جلساتی است که در آن حضور پیدا می‌کنم و به آن غبطه می‌خورم، امیدوارم این شور و شوق مثال زدنی روز به روز شکوفاتر شود.

وی با اشاره به اینکه نیاز ما به خیرین صرفا نیاز مالی نیست، بیان کرد: آنچه که خیرین برای ما به ارمغان آوردند این است کارشان جزو جدایی‌ناپذیر از نظام تعلیم و تربیت و کمک به آن است.

وزیر آموزش و پرورش ادامه داد: مامور هستیم که نشان دهیم چگونه جامعه عزتمند باشد و یکی از راه‌های رسیدن به آن تمرین همدلی و احساس مسئولیت است.

حاجی میرزایی بیان کرد: دانش‌آموز از این رهگذر می‌آموزد که چگونه شرافتمند زندگی کند و روی پای خودش بایستد، در واقع خیرین در این مسیر گام گذاشتند و سعی دارند با تمرین همدلی این سرمایه را افزایش دهند.

وی افزود: سامانه‌ای که امروز افتتاح شد در جهت تقویت سرمایه اجتماعی است، هدفمان این است که به کمک خیرین این سفره را گسترده‌تر و همه مردم کشورمان را به همکاری دعوت کنیم. 

وزیر آموزش و پرورش تاکید کرد: مهم نیست هر فردی چقدر کمک می‌کند اما مهم این است که همه کمک کنند، دانش آموزان هم در کنار آموزش ریاضی و علوم باید بیاموزند در امور اجتماعی شریک شوند.

حاجی میرزایی گفت: زکات هر محتوایی که یک فرد از پایه اول ابتدایی آموزش دیده تا پایان دوره تحصیلات این است که آجری را روی آجر بگذارد تا وضع فضای آموزشی بهتر شود. 

وزیر آموزش و پرورش ادامه داد: در حادثه کرونا همه دنیا در برابر پرسش‌هایی قرار گرفتند که باید به آن پاسخ می‌دادند، کشور ما هم با قرار داشتن در شرایط سخت تحریمی در این مسابقه جهانی سخت قرار گرفت و با حس همنوایی و همکاری ملت کارهای بزرگی انجام شد که با این مشارکت صمیمانه آنها قصه‌های زیادی گفته خواهد شد.

حاجی میرزایی گفت: در جامعه ما فرهنگ مطالبه‌گری شکل گرفته است، این موضوع به نظام مدیریت کشور برای اصلاح آن کمک می‌کند اما مردم باید از خود این سوال را بپرسند که خودشان چه سهمی درجامعه دارند.

در این مراسم، عملکرد سامانه مهر مدرسه که امکان کمک خیرین با هر میزان سرمایه، مشارکت در پروژه‌های نیمه کاره، ثبت درخواست یا اهدای زمین و مستغلات در آن وجود دارد، تشریح  شد.

انتهای پیام/

منبع: تسنیم
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: