کد خبر: ۵۰۵۳۱۹
تاریخ انتشار: ۲۵ ارديبهشت ۱۳۹۹ - ۱۷:۲۴

طبق مطالعه جدیدی در آمریکا یک میلیون نفر از ساکنان شهر نیویورک به علت عدم توانایی پرداخت اجاره بهای خود در معرض خطر بی‌خانمانی قرار دارند.

به گزارش شفاف، بر اساس مطالعه جدید، بیش از 325 هزار خانوار (یک میلیون نفر) ساکن در نیویورک در پی فراگیری ویروس کرونا و عدم توانایی پرداخت اجاره‌ بهای خود در معرض خطر بی‌خانمانی قرار دارند.

پایگاه خبری "abc news" نوشت، طبق گفته "مرکز غیرانتفاعی تأمین پناهگاه موقت برای بی‌خانمانان" (WIN) در شهر نیویورک به دلیل شیوع ویروس کرونا و بیکاری کارگران برخی مشاغل در این شهر باعث شده تا یک میلیون نفر در معرض خطر بی‌خانمانی قرار بگیرند.

به گفته win خانوارهای در معرض بی‌خانمانی کسانی هستند که در صنایعی که به شدت تحت تاثیر بیماری همه‌گیر کرونا مانند خدمات غذایی و خرده فروشی قرار دارند، کار می‌کنند. این خانوارها به دلیل از دست دادن درآمد خود و نداشتن بیمه مناسب، قادر به پرداخت اجاره‌بهای خانه‌ها نیستند و برای دریافت پناهگاه اقداماتی را انجام داده‌اند.

به گفته این مرکز غیرانتفاعی در گذشته 28 درصد از خانوارها به دلیل کمبود مسکن ارزان قیمت مجبور به پرداخت نیمی از درآمد خود برای اجاره بها بودند، اما اکنون به دلیل فراگیری ویروس کرونا و تعطیلی صنایع، 70 درصد از خانوارها کمتر از 1000 دلار پس‌انداز داشته و توانایی پرداخت اجاره‌های خود را ندارند.

"اندرو کومو" فرماندار ایالت نیویورک در سخنان هفته پیش خود بیان کرد که اجاره نشینان از یک مهلت قانونی برای پرداخت اجاره‌ بهای خود برخوردار هستند و صاحب‌خانه‌ها نمی‌توانند به دلیل عدم پرداخت اجاره بها شکایت کنند.

با این حال "کریستین کوین" ، مدیرعامل win و سخنگوی پیشین شورای شهر نیویورک در این‌باره گفت: « مهلت قانونی برای پرداخت اجاره بها هیچ کمکی به شهروندان نمی‌کند زیرا آنها هیچ کاری برای کسب درآمد ندارند.»

او در ادامه گفت: « بدون مداخله دولتی هیچ راهی برای جلوگیری بی‌خانمانی یک میلیون ساکن شهر نیویورک وجود ندارد.»

انتهای پیام/

منبع: تسنیم
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: