کد خبر: ۵۰۵۳۴۵
تاریخ انتشار: ۲۷ ارديبهشت ۱۳۹۹ - ۰۹:۰۱

گروهی از هکر‌ها با اعلام اینکه به بخشی از اسناد مربوط به رئیس‌جمهور آمریکا دسترسی پیدا کرده است، برای جلوگیری از افشای آن‌ها درخواست باج کرد.

به گزارش شفاف به نقل از پایگاه خبری کنگره آمریکا، یک گروه از مجرمان سایبری روز جمعه با انتشار پیامی در یک وب سایت خبری مدعی شد اسنادی در مورد دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا بدست آورده است و تهدید کرد که در صورت دریافت نکردن مبلغ ۴۲ میلیون دلار به عنوان باج، این اسناد و دیگر موارد هک شده را منتشر می‌کند.

بنا به گزارش نشریه ورایتی، این گروه جنایتکاران سایبری، یک شرکت بزرگ حقوقی در آمریکا را هک کرده و به جعبه اسناد مهم مربوط به رئیس جمهور آمریکا و برخی افراد مشهور دیگر دسترسی پیدا کرده است.

این هکر‌ها از حملات باج افزار‌هایی استفاده می‌کنند که در آن شبکه را قفل و برای بازگشت دسترسی به سیستم‌ها و اسناد، درخواست پرداخت پول می‌کنند.

بنا به گزارش ها، پیام تهدیدآمیز این گروه هکری مهلت یک هفته‌ای را برای انتشار اسناد مربوط به ترامپ تعیین کرده است. در بخشی از پیام این هکر‌ها آمده است: نفر بعدی که اسنادش منتشر می‌شود، دونالد ترامپ است. یک رقابت انتخاباتی در جریان است و خطاب به شما رای دهندگان، ما می‌توانیم به شما اطلاع دهیم، قطعا شما نمی‌خواهید او را به عنوان رئیس جمهور خود ببینید.

هنوز مشخص نیست که این هکر‌ها چه اطلاعاتی درباره رئیس جمهور آمریکا در اختیار دارند. بنا به گزارش‌ها این گروه هکری هیچ مدرکی مبنی بر اثبات در اختیار داشتن اسناد مربوط به ترامپ ارائه نکرده، با این حال هفته پیش اسناد مربوط به یکی از خوانندگان معروف را منتشر کرد. اف بی آی و کاخ سفید هنوز در این باره اظهارنظری نکرده اند.

بنا به گزارش‌های خبری، این حملات سایبری از سوی گروهی موسوم به «REvil» طراحی و اجرا شده است

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: