کد خبر: ۵۰۵۳۷۰
تاریخ انتشار: ۲۷ ارديبهشت ۱۳۹۹ - ۱۱:۴۱

از دیروز جمعه ۲۰۰ سالن دیگر در آمریکا بازگشایی شد که دو برابر تعداد بازگشایی های هفته گذشته است.

به گزارش شفاف به نقل از ورایتی، سینمای آمریکا بازگشت خود را با بازگشایی آهسته سالن های سینما آغاز کرده است. دیروز ۲۰۰ سالن دیگر برای مخاطبین سینمارو در نقاط مختلف این کشور بازگشایی شد.

پس از تعطیلی گسترده سینماها در آمریکا، سینماهای سواره(ماشین رو) رونقی دوباره یافتند. از ۳۰۶ سینما سواره ۱۵۰ سالن در بحبوحه قرنطینه بازگشایی شدند و با استقبال مردمی مواجه شدند که دوست داشتند به هر دلیلی از خانه های خود بیرون بیایند.

ایالت تگزاس در این بین با ۲۹ سالن بیشترین تعداد بازگشایی سینماها را داشته است. آرکانزاس، داکوتا، اوکلاهوما و داکوتای جنوبی که دولت طرح کم کردن قوانین فاصله گذاری اجتماعی ناشی از شیوع ویروس کرونا را آغاز کرده، نیز بازگشایی تدریجی سینماهارا آغاز کرده اند.

از زمان شیوع ویروس کرونا از اواسط ماه مارس، سه سینمای زنجیره ای بزرگ آمریکا «AMC»، «رگال» و «سینمارک» تا کنون تعطیل بوده اند که متحمل خسارت های مالی هنگفتی شده اند.

با وجود شروع آهسته و تدریجی بازگشایی سینماها، انتظار نمی رود اغلب سینماها تا اواسط تابستان که هیچ گونه اکران عمده سینمایی وجود ندارد، سالن های خود را باز کنند.

کمپانی برادران وارنر اخیرا برنامه اکران «تِنِت»(Tenet) فیلم جدید «کریستوفر نولان» را برای هفدهم جولای(۲۷ تیرماه) اعلام کرده است. «دیزنی» هم فیلم لایو اکشن «مولان» را ۲۴ جولای(۳ مرداد) در سینماها اکران خواهد کرد.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: