کد خبر: ۵۰۵۴۲۴
تاریخ انتشار: ۲۸ ارديبهشت ۱۳۹۹ - ۱۳:۲۳

قم و مشهد به عنوان دو شهر زیارتی ایران، تقریباً در تمام طول سال مسافران خود را دارند.


قم و مشهد به عنوان دو شهر زیارتی ایران، تقریباً در تمام طول سال مسافران خود را دارند. اما خط ریلی میان این دو شهر در مناسبت های مذهبی اغلب پر ترددترین مسیر منتهی به این دو شهر است. از این رو این خط ریلی، به مسیر حرم تا حرم شهره شده است. مسافران برای تردد در این مسیر باید بلیط قطار مشهد خود را از مبدا شهر قم خریداری نموده و یا بالعکس برای سفر به قم از مشهد، سوار قطارهای حرم تا حرم شوند. اما برنامه حرکت قطارهای حرم تا حرم چگونه است و چه قطارهایی در این خط ریلی تردد می‌کنند؟ برای یافتن پاسخ این سوالات، تنها کافی است تا با قاصدک 24 در ادامه مطلب " کدام قطارها در مسیر قم به مشهد تردد می­کنند؟ " همراه باشید.

کدام قطارها در مسیر قم به مشهد تردد می­کنند؟
چه قطارهایی در مسیر قم مشهد قم تردد می‌کنند؟

همانطور که گفتیم مسیر حرم تا حرم در ایران، تقریباً در تمامی طول سال، مسافران خاص خود را دارد. از این رو کارگزاران ریلی متعددی در این مسیر به ارائه خدمات می‌پردازند و قطارهای مختلفی در خط ریلی قم مشهد قم تردد می‌کنند. به طور مثال قطار فدک یکی از این قطارها است که در سه کلاس اکونومی، بیزنس و ویژه در این مسیر فعالیت می‌کند. مزیت این قطار نسبت به سایر قطارهایی که در این مسیر حرکت می‌کنند این است که قطار فدک https://ghasedak24.com/شرکت-قطار-فدک ، سریعتر از سایر قطارها به مقصد می‌رسد. البته بدیهی است که خرید بلیط قطار در هر مسیری، اغلب به معنای در پیش داشتن یک سفر طولانی است از این رو به مسافرانی که تمایل دارند زودتر از حد انتظار خود به مقصد برسند، توصیه می‌شود که از بلیط هواپیما برای این کار استفاده نمایند.


قطار شهاب که جز ناوگان ریلی شرکت رجا است دیگر قطاری است که در این مسیر تردد می‌کند. این قطار 3 ستاره است و دارای کوپه های 4 نفره می‌باشد. از این رو مسافران می‌توانند برای سفرهای خانوادگی خود از این قطار استفاده نمایند و با رزرو کوپه دربست در آن، سفری لذت بخش را تجربه کنند. دیگر قطار رجا یعنی سپهر، یک قطار 4 ستاره است که کوپه های 4 نفره دارد. این قطار دارای سیستم تهویه مطبوع، امکانات صوتی و تصویری و کتابخانه است و قیمت بلیط قطار آن نیز مقرون به صرفه است.

در این میان ارزان ترین بلیط قطار در مسیر حرم تا حرم، در قطارهای پارسی به فروش می‌رسد. این قطارهای سه ستاره، دارای کوپه های 6 نفره هستند و از امکانات رفاهی مناسبی برای سفر برخوردارند. در نهایت قطار سروش، آخری قطاری است که در خط ریلی قم مشهد قم تردد می‌کند. سروش یک قطار 4 ستاره است و کوپه های 4 تخته دارد و امکانات رفاهی مناسبی را در اختیار مسافران خود قرار می‌دهد.

عوامل تعیین کننده قیمت بلیط در قطارهای حرم تا حرم

همانطور که می‌دانید یکی از عوامل تعیین کننده قیمت در انواع بلیط قطار، خط ریلی و مسیری است که قطار در آن تردد می‌کند. البته از آنجایی که این مشخصه در میان تمامی قطارهای حرم تا حرم یکسان است، قیمت بلیط قطار قم می‌تواند بیشتر بر اساس نام و برند شرکت حمل و نقل ریلی، درجه و کلاس قطار و حتی نوع پذیرایی آن تعیین شود. به همین جهت است که قطار 6 تخته پارسی یکی از ارزان قیمت ترین بلیط ها را در این مسیر ارائه می‌دهد و بلیط قطار سروش با بازه نرخی متوسطی به فروش می‌رسد. البته از آنجایی که بلیط قطارهای فدک نیز در این مسیر به فروش می‌رسند، می‌توان گفت که قیمت بلیط قطار قم به مشهد، در انواع بازه نرخی متغییر است. از این رو مسافر می‌تواند به راحتی و بسته به بودجه خود، یک از بلیط های ارزان یا گران قیمت موجود در این مسیر را خریداری نماید. برای آشنایی با دیگر عوامل تاثیر گذار بر روی قیمت بلیط قطار در دیگر مسیرهای ریلی کشور، می‌توانید مقاله ای با عنوان " عوامل تاثیرگذار در قیمت بلیط قطار تهران مشهد " را نیز در قاصدک 24 بخوانید.

زمان حرکت قطارهای حرم تا حرم از مبدا قم

برای اینکه اکثر مسافران بتوانند به راحتی برنامه سفر خود را با ساعات حرکت قطارهای مسافربری در مسیر قم مشهد قم تنظیم نمایند این قطارها در سه بازه زمانی، یعنی ظهر، عصر و شب به سمت مشهد حرکت می‌کنند. قطارهای ظهر در این مسیر در ساعت ۱۲ و ۵۰ دقیقه ایستگاه قطار قم را ترک می‌کنند. قطارهای عصر در ساعات ۴ و پنج و ۳۵ دقیقه حرکت می‌کنند و قطارهای شب نیز در دو ساعت ۸ و ۳۶ دقیقه‌ و ۱۲ نیمه شب عازم مشهد می‌شوند. با این حال اگر به فرض محال، برنامه سفر شما به هیچ این ساعت ها نخورد هم می‌توانید با استفاده از یک بلیط اتوبوس، خود را به شهر مقدس مشهد برسانید و در برگشت، از این مسیر ریلی استفاده نمایید.

کدام قطارها در مسیر قم به مشهد تردد می­کنند؟
در پایان یادآور می‌شویم که برای خرید انواع بلیط سفر اعم از بلیط قطار https://ghasedak24.com/train-ticket، هواپیما و اتوبوس تنها کافی است تا سری به وب سایت قاصدک 24 بزنید. در قاصدک 24 شما علاوه بر بلیط قطار قم مشهد، می‌توانید بلیط مورد نیاز خود در سایر مسیرها را نیز از همین مجموعه خریداری کرده و حتی بیمه مسافرتی دلخواهتان را نیز برای سفرهای خارجی خود، به صورت آنلاین رزرو نمایید. شایان ذکر است شما با دانلود و نصب نسخه اندروید اپلیکیشن خرید بلیط سفر قاصدک 24 می‌توانید به تمامی این امکانات در مدت زمان کوتاهتری دست یابید و تمامی مقدمات مورد نیاز برای سفرتان را تنها با استفاده از تلفن همراه هوشمند خود خریداری نمایید.

منبع:

بلیط قطار قم : https://ghasedak24.com/بلیط-قطار-قم

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: