کد خبر: ۵۰۵۴۳۹
تاریخ انتشار: ۲۸ ارديبهشت ۱۳۹۹ - ۱۶:۴۰

جلسه شورای ترافیک تهران در استانداری تهران برگزار شد و به گفته استاندار تهران، طرح ترافیک همچنان لغو است و اجرا نمی‌شود.

به گزارش شفاف، انوشیروان محسنی‌بندپی در پایان جلسه شورای ترافیک تهران از عدم اجرای طرح ترافیک خبر داد و گفت: این طرح با توجه به اینکه به تصمیم نهایی نرسیده است فردا اجرا نمی‌شود.

وی ادامه داد: با توجه به در پیش بودن عید سعید فطر و تاثیر این روز و همچنین با عنایت به اینکه هنوز از بیماری کرونا رها نشده‌ایم و با توجه به اینکه محدودیت‌های سفرهای استانی برداشته شده است  احتمال می‌رود میزان سفرهای شهرهای شمالی و سایر مناطق کشور از استان تهران زیاد شود بنابر این تمهیداتی در نظر گرفته شده است.

وی تاکید کرد: در جلسه امروز گزارش از پلیس راه در ارتباط با وضعیت ایمنی و آمادگی و همچنین خدمت رسانی دستگاه‌های مختلف ارائه شد. همچنین با توجه به اینکه آزادراه تهران شمال چندی پیش افتتاح شده است و هنوز دستگاه‌های امدادی در این منطقه مستقر نشده‌اند گزارشی ارائه شد.

استاندار تهران گفت: در جلسه امروز نمایندگان دستگاه‌های اورژانس، هلال احمر و سازمان آتش‌نشانی گزارشی را مطرح کردند و تاکید شد که باید ایمنی و کاهش حداکثر سوانح و خدمت‌رسانی به هموطنان در دستور کار قرار بگیرد و برهمین اساس قرار شد روز سه‌شنبه هفته جاری بازدیدی با حضور نماینده استانداری، مجری آزادراه تهران شمال و همچنین نمایندگان دستگاه‌های خدمت‌رسان از مسیر آزادراه تهران شمال داشته باشند تا بتوانیم خدمت‌رسانی در این مسیر را افزایش دهیم.

محسنی بندپی خاطرنشان کرد: برهمین اساس قرار شد در قسمت شمالی آزادراه تهران شمال هلال احمر و در قسمت جنوب آزادراه نیز اورژانس مستقر شوند و خدمات امدادی ارائه کنند. همچنین در این جلسه تاکید شد که راه‌های مواصلاتی شرق نیز از سوی فرمانداران مورد پیگیری و بررسی قرار بگیرد و در صورت نیاز پلیس به جرثقیل‌های سنگین همکاری لازم را با پلیس راهور داشته باشند.

وی گفت: همچنین در جلسه امروز به مسافت 7 الی 8 کیلومتری محور حسن‌آباد - چرمشهر که زندان تهران بزرگ در آنجا مستقر است اشاره شد که باید اقداماتی دربازسازی این مسیر در دستور کار قرار گیرد. بنا شد تا 50 درصد هزینه توسط راه و شهرسازی و مابقی توسط استانداری تامین شود.

محسنی بندپی همچنین به پاکسازی و آماده‌سازی گالری امامزاده هاشم اشاره کرد و گفت: علی‌رغم اینکه یکسال گذشته بر این موضوع تاکید شده است اما متاسفانه اقدام موثری صورت نگرفته است و قرار شد این موضوع نیز در دستور کار قرار بگیرد و گزارشی از پیشرفت کار در این محدوده ارائه شود.

استاندار تهران همچنین به راه دسترسی شهر ملارد و شهرک صنعتی شهریار اشاره کرد و گفت: در این زمینه قرار شد کلیات طرح مورد مطالعه و بررسی قرار بگیرد.

وی در ادامه جلسه به موضوع طرح ترافیک در تهران اشاره کرد و گفت: در این زمینه در روزهای اخیر سؤالات متعددی از سوی شهروندان در ارتباط با اجرا شدن طرح ترافیک شده است و در گزارشاتی که قبلا مطرح شده بود قرار بر این بود که از 29 اردیبهشت‌ماه مجدد طرح ترافیک اجرا شود؛ همچنین گزارشی از افندی‌زاده مشاور معاون حمل و نقل ترافیک در رابطه با اجرای طرح ترافیک در ماه‌های اخیر ارائه شده که این موضوع نیز قابل تامل است.

محسنی‌بندپی تصریح کرد: در گزارشی که از سوی مشاور معاون حمل و نقل ترافیک اشاره شده به درستی به موضوع طرح ترافیک اشاره شده که در آن آمده است که در زمان اجرای طرح ترافیک میزان ترددها به محدوده شهر افزایش یافته همچنین ما شاهد اجرای ترددهای غیرضروری با اجرای طرح ترافیک بوده‌ایم.

استاندار تهران خاطرنشان کرد: همچنین براساس اعلام خبر از سوی شهرداری تهران قرار بود طرح ترافیک از فردا اجرا شود که با توجه به اینکه اجرا و عدم اجرای این طرح موافق و مخالفین دارد هنوز برای اجرای طرح تصمیمی اتخاذ نشده است. البته در پیشنهادی که به شورای شهر و شورای عالی ترافیک تهران مطرح شده بود اعلام شد که طرح ترافیک از ساعت 8 تا 16 اجرا خواهد شد و در واقع این بازه زمانی، زمان حضور کارمندان اداری است و تمهیداتی برای حضور آنها در محل کار اتخاذ شد. علاوه بر آنکه کارمندان اداری می‌توانستند قبل از ساعت 8 و بعد از ساعت 2 بدون پرداخت هزینه‌ای از تسهیلات در نظر گرفته شده در این طرح استفاده کنند.

وی گفت: با توجه به اینکه هنوز تصمیم نهایی برای اجرای طرح ترافیک اتخاذ نشده است بنابراین اعلام می‌شود که این طرح فعلا متوقف خواهد بود.

انتهای پیام/

منبع: تسنیم
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: