کد خبر: ۵۰۵۴۴۳
تاریخ انتشار: ۲۸ ارديبهشت ۱۳۹۹ - ۱۶:۴۱

وحید امیری بازیکن خرم آبادی تیم ‌ملی و باشگاه پرسپولیس به عنوان سفیر میراث فرهنگی لرستان منصوب شد.

به گزارش شفاف، گردشگری و صنایع دستی استان لرستان، صبح امروز (یکشنبه) همزمان با روز جهانی موزه و میراث فرهنگی، وحید امیری بازیکن خرم آبادی تیم ‌ملی و باشگاه پرسپولیس به عنوان سفیر میراث فرهنگی لرستان منصوب شد.

مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان لرستان در مراسمی حکم افتخاری وحید امیری ملی‌پوش لرستانی باشگاه پرسپولیس را به وی اهدا کرد.

سید امین قاسمی در این مراسم که در قلعه تاریخی، فرهنگی فلک‌الافلاک برگزار شد، گفت: استفاده از ظرفیت شخصیت‌های محبوب ورزشی در حفظ و پاسداری از میراث کهن و فرهنگی دیار زیبای لرستان زمینه‌ساز فرهنگ‌سازی و الگو‌برداری نسل جوان از آنان خواهد شد و امید است این مسئله مثمر ثمر واقع شده و با استمداد از ظرفیت‌های مختلف دست به دست هم داده و میراث دار خوبی برای استان لرستان باشیم.

وحید امیری بازیکن تیم ملی ایران نیز در ادامه این مراسم ضمن قدردانی از حسن توجه اداره کل میراث فرهنگی لرستان اظهار داشت: به عنوان یک لرستانی افتخار می کنم که بتوانم گامی در راستای حفاظت از میراث غنی استانم بردارم.

ملی‌پوش باشگاه پرسپولیس با بیان اینکه تمام تلاش خود را برای حفاظت از میراث فرهنگی تاریخی این دیار خواهم کرد افزود: لرستان ظرفیت های تاریخی بسیار بزرگی دارد که باید همه ما نسبت به حفاظت و معرفی این داشته‌های فرهنگی تلاش کنیم.

امیری ابراز امیدواری کرد؛ در صورت گلزنی در بازی‌های داخلی و بین‌المللی عکس قلعه زیبای فلک الافلاک را به مردم ایران و دنیا نشان خواهد داد.

انتهای پیام/

منبع: تسنیم
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: