کد خبر: ۵۰۵۴۴۶
تاریخ انتشار: ۲۸ ارديبهشت ۱۳۹۹ - ۱۶:۴۲

ابوالقاسمی گفت: پلاسمادرمانی اثربخشی کمتری روی بیماران بستری در بخش آی‌سی‌یو دارد.

اثربخشی کمتر پلاسمادرمانی روی بیماران بدحال/ ساخت ایمنوگلوبولین حاوی پادتن کروناابوالقاسمی، رئیس انجمن خون و سرطان کودکان ایران و استاد دانشگاه علوم پزشکی بقیه‌اللّه در گفت و گویی، با اشاره به مطالعات کارآزمایی بالینی در خصوص روش  پلاسمادرمانی بیماری کرونا، اظهار کرد: مطالعات بالینی در خصوص روش  پلاسمادرمانی بیماری کرونا انجام و میزان اثربخشی آن روی بیماران بدحال بررسی شده است.

او ادامه داد: تا آخر این هفته نتایج مطالعات و بررسی‌ها در اختیار وزارت بهداشت قرار می‌گیرد. اگر از نظر مطالعات بالینی به این نتیجه دست یابیم که پلاسما باید به بیماران تزریق شود بلافاصله این کار را انجام می‌دهیم زیرا اثربخشی پلاسمادرمانی برای بیمارانی که از دستگاه تنفس مصنوعی استفاده می‌کنند، کاهش پیدا می‌کند.

ساخت ایمنوگلوبولین حاوی پادتن کووید ۱۹ 

رئیس انجمن خون و سرطان کودکان ایران تاکید کرد: در حوزه صنعت پیشرفت‌های خوبی داشتیم، به طوری که ایمنوگلوبولین حاوی پادتن کووید۱۹ را ساختیم که در مرحله تایید وزارت بهداشت است.

او تاکید کرد: اثربخشی روش پلاسمادرمانی در بیماران عادی خیلی بهتر از بیماران بدحال و بستری در آی سی یو است، زیرا ما شاهد کاهش اثربخشی روش پلاسمادرمانی در بیماران بدحال هستیم.

ابوالقاسمی بیان کرد: ما روش پلاسمادرمانی را در قالب کارآزمایی بالینی کار کردیم و نتایج توسط وزارت بهداشت بررسی و در صورت تائید، این روش تحت قالب پروتکل‌های درمانی به دانشگاه‌های علوم پزشکی سراسر کشور ابلاغ می‌شود.

انتهای پیام/

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: