کد خبر: ۵۰۵۴۶۸
تاریخ انتشار: ۲۹ ارديبهشت ۱۳۹۹ - ۱۴:۰۵

هزاران هیئت مذهبی در سراسر کشور گردهم آمده‌اند تا در این روزهای کرونایی بخشی از مشکلات مردم را حل کنند.

به گزارش شفاف، واقعیت این است که روی کار آمدن خیریه‌ها و فعالیت‌های انسان‌دوستانه و داوطلبانه در هر جامعه‌ای چند دلیل دارد که یکی از مهم‌ترین دلایل بروز آن در جامعه ما، احساس همبستگی و همدردی مردم جامعه با همدیگر است. در واقع مردم یک جامعه، مشکلات را با همدیگر و در کنار هم احساس می‌کنند و در این میان، عده‌ای درصدد  رفع آن یا کمتر کردن آسیب‌های ناشی از آن برمی‌آیند.

همواره یک روح جمعی در جامعه ما وجود دارد که در زمان‌های حساس و گاهی محبوب، مانند ماه مبارک رمضان خودش را شکوفا می‌کند و مورد استقبال قرار می‌گیرد؛ اما موضوع مهم این است که بتوانیم این شکوفایی و این احساس مسئولیت جمعی را به بهترین سمت و بهترین شکل ممکن مدیریت و هدایت کنیم.

این روزها حضور فعالانه بسیاری از هیئت‌های مذهبی را در رزمایش مواسات و همدلی شاهدیم که آموزه‌های حضورشان، پویایی جامعه را به دنبال دارد و حس نیکی و نیک‌خویی را شکوفا می‌کند. همدلی و کمک به همنوع در زمره این آموزه‌هاست که در اسلام به آن عنایت ویژه‌ای شده است، هر چند این سنت در این روزگار کرونایی نماد بیشتری پیدا کرده است.

رضا هلالی مداح جهادگری که سالیان زیادی در حوزه محرومیت‌زدایی نقش‌آفرینی کرده درباره حضور هیئت‌های مذهبی در رزمایش مواسات می‌گوید: شکر خدا روش و مکتب امام حسن مجتبی(ع) به هیئتی‌ها به ارث رسیده است. خدا را شاکریم که این خیر کثیر در میان اهل روضه و هیئت نهادینه شده است. جامعه ما امسال شاهد این اتفاقات خوب و اثرگذار بود و ما سپاسگزار همه دوستان  زحمتکش‌ایم.

هیئت , ویروس کرونا , مداحی ,

محمدحسین پویانفر مداح جوان و جهادگر کشورمان نیز نظرش را درباره حضور هیئت‌های مذهبی در زمایش مؤمنانه اینگونه مطرح می‌کند:  امیدوارم هر سال حضوری بهتر و بیشتر داشته باشیم و در زمینه‌های مختلف فعال‌ شویم. کارهای زمین‌مانده در کشورمان زیاد است. نباید اینگونه باشد که حتماً رهبر انقلاب موضوعی را مطرح کنند و سپس پای کار بیاییم و سال‌های بعد به فراموشی سپرده شود بلکه باید این فعالیت‌ها استمرار داشته باشد.

 

هیئت , ویروس کرونا , مداحی ,

فصولی می‌گوید: یکی از بهترین کارهایی که می‌توان در این ماه عزیز انجام داد، کمک‌رسانی به همنوعمان است. این ارثی است که از حضرات معصومین (ع) به ما رسیده است.

هیئت , ویروس کرونا , مداحی ,

این روزها همه‌جا سخن از همدلی و همراهی به میان می‌آید و این همدلی و همراهی باعث رشد و نمو و تعالی جامعه می‌شود تا جایی‌که می‌توانیم شاهد رونق امور مختلف اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی باشیم. پس جا دارد همه ما خود را متولی احیای این میراث جاویدان که به‌عنوان نماد همدلی و تعاون در جامعه و الگویی برای احیای فرهنگ همدلی است قرار دهیم تا با تمسک به این روش شاهد فعالیت فراگیر و گسترده‌ای در عرصه ترویج فرهنگ همدلی در جامعه باشیم.

انتهای پیام/

منبع: تسنیم
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: