کد خبر: ۵۰۵۴۶۹
تاریخ انتشار: ۲۹ ارديبهشت ۱۳۹۹ - ۱۴:۰۵

عضو هیئت مدیره اتحادیه چاپخانه‌داران تهران از افزایش قیمت مواد مصرفی چون زینک،‌ الکل‌، مرکب‌، کاغذ و مقوا طی هفته‌های گذشته در سایه نبود نظارت انقاد کرد.

احمد ابوالحسنی عضو هیئت مدیره اتحادیه چاپخانه‌داران تهران در گفت و گویی،‌ با انتقاد از افزایش قیمت ناگهانی زینک در بازار گفت:  طی هفته‌های گذشته قیمت هر ورق زینک از 22 هزار تومان به 26 هزار تومان رسیده است، تازه این زینک‌ها از کیفیت درجه 2 و 3 برخوردارند.

وی ادامه داد: متاسفانه روز به روز بازار مواد اولیه مصرفی چاپ خرابتر می‌شود، کاغذ و مقوا،‌ الکل و مرکب نیز به شدت دچار افزایش قیمت هستند.

ابوالحسنی با اشاره به دلایل این افزایش قیمت گفت:‌ افزایش نرخ ارز موجب شده که واردکنندگان این کالاهای مصرفی قیمت‌ها را افزایش دهند،‌ در حالیکه این کالاها مدتها پیش و با نرخ ارز پایین‌تر به ایران وارد شده‌اند‌، اما واردکننده و فروشنده با این توجیح که بعدا نمی‌تواند کالا را جایگزین کند،‌ اقدام به افزایش قیمت کرده است.

وی گفت:‌ متاسفانه هیچ نظارتی هم از سوی سازمان‌ها و نهادهای مربوطه انجام نمی‌شود و نظارت بر توزیع اگر انجام شود،‌ ما شاهد این افزایش قیمت‌ها نخواهیم بود. 

ابوالحسنی در پاسخ به اینکه شاید کمبود عرضه موجب افزایش قیمت شده است،‌ گفت:‌ خیر چنین نیست،‌ زینک به اندازه کافی برای مصرف ماه‌های پیش رو در بازار موجود است.

انتهای پیام/

منبع: تسنیم
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: