کد خبر: ۵۰۵۵۱۴
تاریخ انتشار: ۳۰ ارديبهشت ۱۳۹۹ - ۱۸:۰۱

با توجه به استقبال ناشران و فروشندگان و توزیع کنندگان کتاب، فرصت استفاده از تخفیف ویژه، خدمات سامانه «پست کتاب» در طرح «عبور از کرونا با کتاب» با موافقت معاونت امور فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی تا پایان خردادماه ۱۳۹۹ تمدید شد.

به گزارش شفاف،‌ به نقل از روابط عمومی خانه کتاب‌، با توجه به استقبال ناشران و فروشندگان و توزیعکنندگان کتاب، فرصت استفاده از تخفیف ویژه، خدمات سامانه «پست کتاب» در طرح «عبور از کرونا با کتاب» با موافقت معاونت امور فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی تا پایان خردادماه 1399 تمدید شد.

در طرح تخفیف سامانه پست کتاب با عنوان «عبور از کرونا با کتاب» از 25 اسفندماه سال گذشته تاکنون 58هزار و 462 بسته کتاب ارسال شده که بیش از 40 درصد کل بسته‌های ارسالی در این سامانه بوده است. در این طرح که با هدف عدالت دسترسی به کتاب برای همه شهروندان ایجاد شده، با اختصاص بخشی از یارانه کتاب به حمایت از سامانه «پست کتاب»، برای ارسال هر بسته پستی کتاب به هر نقطه کشور در سرویس «سفارشی» تا دو کیلوگرم صرفاً مبلغ 30 هزار ریال دریافت می‌شود و مابقی مبلغ از محل یارانه کتاب توسط خانه کتاب به شرکت پست پرداخت می‌شود.

 تا اواسط اسفند سال گذشته  450 فعال حوزه کتاب و نشر شامل ناشر، کتابفروشی و فروشگاه اینترنتی در سامانه پست کتاب عضو شده بودند، اما با اجرای طرح «عبور از کرونا با کتاب» این تعداد به 811 عضو رسیده است.

در طرح «عبور از کرونا با کتاب» 53 هزار و 962 بسته ارسالی (92درصد) متعلق به شهرها و 4هزار و 500 بسته ارسالی (8درصد) به روستاها اختصاص داشته است.

 همچنین بیشترین میزان ارسال کتاب در این طرح متعلق به  تهران، قم و خراسان رضوی و بیشترین دریافت کنندگان کتاب در تهران، اصفهان و فارس بوده اند.

ناشران، کتابفروشان، توزیعکنندگان، فروشگاههای اینترنتی کتاب و فعالان تولید و فروش کتاب، با پروانه کسب و کار معتبر میتوانند برای استفاده از این تخفیف از طریق سایت خانه کتاب ketab.ir یا سامانه posteketab.com نسبت به ثبت نام و عضویت اقدام کنند. پس از ثبت نام حداکثر پس از 24 ساعت پنل پستی سامانۀ پست کتاب در اختیار متقاضیان قرار میگیرد.

انتهای پیام/

منبع: تسنیم
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: