کد خبر: ۵۰۵۶۱۰
تاریخ انتشار: ۰۳ خرداد ۱۳۹۹ - ۰۸:۵۶

کمک های اولیه را به مجموعه اقداماتی گفته می شود که در مواقعی که حادثه رخ می دهد فرد برای کنترل فضا و نجات دادن جان افراد انجام می دهد.

وظایف کلی امدادگر کمک های اولیه:

1.کنترل وضعیت مصدوم تا زمان رسیدن به مراکز درمانی

2.جلوگیری از بدتر شدن حال بیمار(جلوگیری از مرگ)

3.انجام عوامل ضروری برای بهبودی بیمار

اقداماتی که امدادگر کمک های اولیه باید آموزش دیده باشد

1.احیای قلبی و ریوی

2.کنترل علائم حیاتی بیمار(بررسی هوشیاری،گردش خون،راه تنفسی و...)

3.اقدامات جهت سکته قلبی و مغزی

4.جلوگیری از سرع و تشنج

5.اقدامات برق گرفتگی،گرما زدگی،شکستگی،سوختگی

6.اشکالات تنفسی و خفگی

استخدام اورژانس با دوره کمک های اولیه

آموزش کمک های اولیه جزء موارد ضروری برای هر فرد است اگرچه علاقه ای به مهارت های علوم پزشکی نداشته باشید ممکن است در مواقع ضروری هم برای خود و هم برای افراد دیگری بتوانید امدادرسانی کنید و از خطرات احتمالی جلوگیری کنید بیشتر افراد کمک های اولیه را نمیدانند و ممکن است با بی اطلاعی خود اقداماتی انجام دهند که وضعیت مصدوم را وخیم تر کند.

 

بازارکار امدادگر کمک های اولیه

یک امدادگر کمک های اولیه می تواند در مرکز آورژانس کشور،آمبولانس های خصوصی و یا سایر مراکز درمانی در صورت نیاز استخدام شود از نظر حقوق و مزایای پرداختی مطابق با قانون مدیریت خدمات کشوری است اما ممکن است بر اساس شیفت های کاری ،سابقه کار افراد و یا بخشی که در آن فعالیت دارند کم یا زیاد شود.

یک امدادگر علاوه بر اینکه سرفصل های مورد نیاز به صورت تئوری آموزش می بیند باید به صورت عملی هم مهارت کسب کند

افرادی که علاقه به این رشته و کار در مراکز درمانی و یا آورژانس ها هستند به 2 صورت میتوانند آموزش ببینند و وارد بازار کار شوند :

  1. از طریق آزمون سراسری گروه تجربی و در صورت کسب حد نصاب قبولی در آزمون میتوانند وارد این رشته شوند
  2. شرکت در دوره های مهارتی و حرفه ای علوم پزشکی(دوره کمک های اولیه) و آموزش به صورت تئوری و عملی به همراه بهترین اساتید علوم پزشکی و دریافت معتبر ترین مدرک آموزش های مهارتی و حرفه ای از وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی کشور

مجتمع سلامت تهران افتخار دارد که با چندین سال سابقه درخشان در آموزش های حوزه سلامت، دوره های مهارتی حرفه ای امدادگر کمک های اولیه را به صورت گروهی برگزار می نماید. برای اطلاعات بیشتر شما داوطلبان محترم می توانید به سایت مجتمع سلامت تهران مراجعه بفرمایید.

 

 

 

 

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: