کد خبر: ۵۰۵۶۵۸
تاریخ انتشار: ۰۴ خرداد ۱۳۹۹ - ۱۳:۰۹

داستان ایثار و فداکاری و حس همزیستی انسان دوستانه ایرانیان از قدیم الایام با سندیت های تاریخی و تکرار آن در شرایط بحرانی کنونی، در تولید جدید برنامه "من بین الحکایات" شبکه العالم، روایت می‌شود.

به گزارش شفاف، ایثار و فداکاری از بالاترین درجات ایمان است و تجلی اوج انسانیت و از خود گذشتگی، میراث ایرانیان مسلمان از گذشته تا به امروز بوده است. از آنجا که تاریخ سراسر تکرار است، "من بین الحکایات" با یادآوری اسطوره‌های ایثار و فداکاری از دل ادبیات، مصداق آن جانفشانی‌ها را در بین هموطنان در شرایط بحرانی کرونا، به تصویر خواهد کشید.

اقدام مالک پاساژی در چشم‌پوشی از سه ماه اجاره املاک خود به مبلغ 24 میلیارد، به دلیل اوضاع بحرانی مستأجران ناشی از شیوع ویروس کرونا، یادآور مصداق حاتم طایی، جانفشانی معلمی که علاوه بر قرار گرفتن در اوج بیماری از روی تخت بیمارستان کلاس درس شاگردانش را تعطیل نکرده و به تدریس ادامه داده است.

مصداق ریز علی گنجوی که با آتش زدن پیراهن خود زندگی عده زیادی را در متوقف کردن قطار نجات داد و در آخر حکایت پرستار در بند بیماری سرطان که با وجود خطر ابتلا به ویروس به رغم شرایط جسمی به علت نداشتن جایگزین در سمت خود به عنوان سوپروایزر، حاضر به غیبت خود نشده و پرچم دار سربازان ارتش سفید شده است؛ از  جمله حرکت‌های اخلاق‌مدارانه و انسان‌دوستانه‌ای است که در باطن ملت‌های مسلمان و جامعه اسلامی به وفور دیده و در این برنامه ثبت ماندگار می‌شود.

"من بین الحکایات" به تهیه‌کنندگی،کارگردانی و روایت محمدباقر حیدری با نظارت ادبی محمدعلی آذر شب، استاد دانشگاه تهران، یکشنبه چهارم خردادماه ساعت 22 به وقت تهران روی آنتن شبکه العالم خواهد رفت.

انتهای پیام/

منبع: تسنیم
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: