کد خبر: ۵۰۵۷۱۹
تاریخ انتشار: ۰۶ خرداد ۱۳۹۹ - ۱۱:۰۹
دنیامالی:

منتخب مردم انزلی در مجلس یازدهم گفت: باورم بر این است که فاصله میان کاندیداهای مطرح برای ریاست مجلس فاصله های معناداری است و انتخاب اینکه کدام فرد شایسته ریاست مجلس یازدهم و فرد اصلح از میان افراد موجود است، کار چندان دشواری نیست.

به گزارش شفاف، احمد دنیامالی منتخب مردم انزلی در مجلس یازدهم در پاسخ به این سوال که برخی از مهترین تفاوت های مجلس دهم با دورنمایی که از مجلس یازدهم متصور هستیم چه مواردی می تواند باشد، اظهار داشت:
متاسفانه در مجلس دهم شاهد بودیم که حجم بالایی از طرح‌ها، شاید بالای ۵۰۰ طرح از سوی نمایندگان مطرح شد که از این میان شاید تعداد بسیار اندکی از آن طرح ها به تصویب رسید که این می تواند به علت عدم پختگی و کارشناسی نشدن موضوعات بوده باشد.

وی گفت: در کنار این مطلب اضافه کنید لوایحی که دولت به مجلس فرستاد و انباشتی از این لوایح در بایگانی مجلس دوره دهم باقی مانده که این دو شاخص و ارقام نشان می دهد که در حوزه تقنین هم عملکرد مناسبی را از مجلس دهم شاهد نبودیم.

دنیامالی تصریح کرد: ما باور داریم که اگر قوانین به صورت شبکه ای و سیستمی دیده نشود، بدون توجه به اسناد بالادستی و مد نظر قرار ندادن منابع کشور تهیه شود، دچار مشکل خواهیم شد، کما اینکه تا کنون هم چنین بوده است.

 

منتخب مردم انزلی در مجلس یازدهم با بیان اینکه ایران کشور پهناوری است که منابع متعددی را در شمال، جنوب، شرق و غرب آن می‌توان یافت و باید از آنها در راستای منافع ملی بهره برد، تصریح کرد: قرار بر این است که مجلس یازدهم به صورت منطقه‌ای فکر نکند و از تمام ظرفیت های کشور استفاده کند.

وی افزود: منابع کشور محدود است چرا که ما در جنگ اقتصادی هستیم و تحت شدیدترین تحریم‌های ظالمانه و یکجانبه از سوی نظام استکبار و در راس آنها آمریکا قرار داریم.

دنیامالی خاطرنشان کرد: بنابراین ما باید اولویت بندی مسائل و مشکلات کشور را مد نظر داشته باشیم و با توجه به جمیع شرایط داخلی و خارجی بتوانیم بهترین تصمیمات را در جهت حل مشکلات مردم و تأمین منافع ملی اتخاذ کنیم.

متتخب مردم انزلی در مجلس یازدهم با اشاره به این نکته که اساس مجلس یازدهم بر تقویت حوزه نظارتی مجلس خواهد بود، اظهار داشت:
امیدواریم با انجام اقدامات لازم در این دوره از مجلس بتوانیم جایگاه واقعی مجلس را به آن بازگردانیم.

وی در خصوص ویژگی های فردی که بر صندلی ریاست مجلس یازدهم تکیه خواهد زد، اظهارداشت: اگر مجلس یازدهم بتواند لیدری قوی داشته باشد حتماً عملکردی به مراتب بهتر از دوره‌های پیش خواهد داشت. به اعتقاد من رئیس مجلس باید فردی باشد که رزومه کاری و اجرایی، سوابق وی و خروجی سال های مدیریت آن فرد روشن و قابل درک برای همه بوده باشد.

دنیامالی گفت: رئیس مجلس یازدهم باید فردی آزموده، کاربلد، برنامه‌ریز و دارای قدرت اجرایی و تصمیم گیری بالا باشد‌.

منتخب مردم انزلی در مجلس یازدهم در پاسخ به این سوال که به نظر شما بهتر نیست که فراکسیون در انتخاب کاندیدای ریاست مجلس به یک گزینه نهایی برسد تا اجماع در تصمیم گیری و رای آوری بالای رئیس قوه مقننه را شاهد باشیم؟ افزود: به هر حال در مجلس در این خصوص همواره میان برخی از افراد رقابت هایی وجود داشته، دارد و خواهد داشت، اما به اعتقاد من، باید چند شاخص و اصول کلی و مهم را جهت انتخاب فرد اصلح از میان افراد کاندید شده برای ریاست مجلس مد نظر داشته باشیم.

وی ادامه داد: باور من بر این است که فاصله ها فاصله های معناداری است و انتخاب اینکه کدام فرد شایسته ریاست مجلس یازدهم و فرد اصلح از میان کاندیداهای موجود است، کار چندان دشواری نیست.

دنیامالی افزود: هرچه رئیس مجلس یازدهم آرا بالاتری داشته باشد از جایگاه قوی تر و مستحکم تری برخوردار خواهد بود و به همان اندازه هم مسئولیتش دشوارتر خواهد شد.

منتخب مردم انزلی در مجلس یازدهم گفت: اگر ما رئیس مجلس قدرتمندی داشته باشیم، حتما در عملکرد آن مجلس، تصمیم گیری های آن، روابط بین دستگاه ها با مجلس و ابعاد داخلی و خارجی دیگر آن تاثیر مثبت خواهد داشت.

وی در پاسخ به این سوال که رای شما برای ریاست مجلس از میان کاندیداهای اعلام شده چه کسی خواهد بود، خاطرنشان کرد: با توجه به شاخص هایی که مدنظر قرار دارم و ضمن احترام به سایر افرادی که در این خصوص اعلام آمادگی کردند، برحسب شناخت نزدیک و تجربه کاری مشخص با آقای قالیباف، رای بنده به ایشان خواهد بود، چرا که به اعتقاد من فاصله معناداری میان آقای قالیباف و دیگر کاندیداهای ریاست مجلس یازدهم وجود دارد‌.

دنیامالی تصریح کرد: این انتخاب بنده و عده زیادی از همکارانم در خصوص آقای قالیباف به معنای عدم توانایی یا عدم صلاحیت دیگر کاندیداها نیست، بلکه ما از نزدیک توانمندی‌ها، ظرفیت‌ها، قابلیت‌ها و اعتقادات آقای قالیباف را درک کردیم و ایشان را فرد برنامه ریز ماهری می دانیم که برای هر کاری برنامه مشخصی دارند.

منتخب مردم انزلی در مجلس یازدهم در پایان خاطرنشان کرد: به اعتقاد من آقای قالیباف می‌تواند نسبت به ارتقای عملکرد و کارکرد دولت فعلی و دولت آینده ای که خواهد آمد هم نقش موثر و مثبتی را ایفا کند و در نهایت آنکه امیدوارم فرآیند همه این بحث ها و خروجی آنها منتج به بهتر شدن وضعیت مردم و رفع مشکلات آن‌ها شود.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار