کد خبر: ۵۰۵۷۴۷
تاریخ انتشار: ۰۶ خرداد ۱۳۹۹ - ۱۷:۴۶

همزمان با بیستمین سالروز عقب‌نشینی رژیم صهیونیستی از جنوب لبنان، یک ژنرال صهیونیست تأکید کرد که این رژیم توان دفاع از جبهه داخلی در جنگ آینده را ندارد.

به گزارش شفاف، ژنرال «اسحاق بریک» از فرماندهان ذخیره ارتش رژیم صهیونیستی در توصیف وضعیت امنیتی شکننده این رژیم گفت که «خانه همچنان پابرجاست اما شکاف آن به بالاترین حد رسیده است».

ژنرال بریک در مقاله‌ای که در روزنامه صهیونیستی هاآرتص منتشر شد، با اشاره به اظهارات اخیر ژنرال «افی کوخافی» رئیس ستاد مشترک ارتش رژیم صهیونیستی در خصوص لزوم آمادگی اذهان برای جنگی سخت و کوبنده در آینده، نوشت که منظور کوخافی تهدید موشک‌هایی است که از نوار غزه، لبنان، سوریه، عراق و حتی ایران روانه اسرائیل خواهد شد.

او افزود که ۱۴ سال از جنگ دوم لبنان که طی آن اسرائیل از شمال و جنوب زیر آتش قرار گرفته بود، گذشت و از آن زمان تا کنون سلاح‌ها پیشرفته شده و قواعد درگیری در منطقه تغییر کرده است و این مسئله را دشمن نیز به خوبی می‌داند و منتظر و سرشار از امید برای نابودی اسرائیل با استفاده از ۲۵۰ هزار موشک و راکت است.

به نوشته روزنامه «رأی‌الیوم»، این ژنرال اسرائیلی تصریح کرد که اسرائیل پاسخ مناسبی برای مقابله با این ۲۵۰ هزار موشک و راکت نخواهد داشت و به طور متوسط هر روز حدود سه هزار موشک به جبهه داخلی اسرائیل شلیک خواهد شد و تعدادی از آن‌ها نیز جزء موشک‌های نقطه‌زن با کلاهک‌هایی حامل صدها کیلوگرم مواد منفجره است.

او افزود که اسرائیل در آینده در چندین جبهه درگیر خواهد بود و علاوه بر مقابله با حماس و جهاد اسلامی در غزه بایستی با حزب‌الله در لبنان و ارتش سوریه نیز که دارای بیش از یک‌هزار تانک و یگان‌های پیاده‌نظام و کماندو است، مقابله کند که همین امر اعتراضات نظامیان ارتش را برانگیخته و آن‌ها تأکید دارند که این موشک‌ها به کشته شدن هزاران نفر و فروپاشی زیرساخت‌ها و به بار آمدن ویرانی زیاد منجر خواهد شد.

این ژنرال صهیونیست در ادامه می‌نویسد که با وجود اینکه جبهه داخلی در جنگ آینده به صحنه اصلی نبرد تبدیل خواهد شد اما در سال‌های اخیر از سوی ارتش و دولت اهتمام چندانی به آن نشده است.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: