کد خبر: ۵۰۵۷۵۳
تاریخ انتشار: ۰۶ خرداد ۱۳۹۹ - ۱۸:۲۴

مجموعه انیمیشن "قند و شکر" از تولیدات مرکز پویانمایی صبا است که شبکه دو سیما روی آنتن می‌برد؛ مجموعه تلویزیونی "پیدا و پنهان" با موضوع پرونده‌های امنیت ملی کشور پخش می‌شود و به دلیل همزمانی پخش فوتبال لیگ آلمان، "سرباز" روی آنتن نمی‌رود.

به گزارش شفاف، اخبار کوتاه تلویزیون را در ادامه بخوانید:

"خودرو تهران 11" از امروز در آی‌فیلم2

سریال "خودرو تهران 11" از امروز برای مخاطبان آی‌فیلم در افغانستان و تاجیکستان پخش می‌شود.  داستان سریال "خودرو تهران 11" مربوط به یک خودرو پراید است که هر قسمت به دست گروه تازه‌ای می‌افتد و ماجراهای جدیدی را به دنبال دارد. این خودرو در نهایت باعث آشنایی و ازدواج 2 نفر از مالکان آن می‌شود.

رضا بابک، سیروس گرجستانی، ثریا قاسمی، محمود بصیری، رضا فیاضی، امیرحسین صدیق و امراله صابری در این مجموعه به ایفای نقش پرداخته‌اند. این سریال به کارگردانی مرضیه برومند و تهیه‌کنندگی وحید نیکخواه، هر روز ساعت 17 به‌ وقت تهران و کابل و 17:30 به‌وقت دوشنبه تاجیکستان راهی آنتن می‌شود.

بازپخش آن نیز در سه نوبت با فاصله 6 ساعت قابل مشاهده است.

وحشت دختر سوری در "عکس‌های تکان دهنده"

برنامه "عکس‌های تکان دهنده" این هفته به بررسی عکس دختر سوری که از دیدن دوربین عکاسی وحشت کرده بود، می‌پردازد. در  برنامه این هفته «عکس‌های تکان‌دهنده» تصویر دختر 4 ساله هنگامی که یک خبرنگار با دوربین به او نزدیک می‌شود تا عکسی از او بگیرد؛ با تصور اینکه سلاحی به سوی او نشانه رفته است، به نشانه تسلیم دستان خود را بالا گرفت، مورد بررسی قرار می‌گیرد.

این برنامه که در هر قسمت یکی از ماندگارترین عکس های تاریخ را مورد بررسی قرار می‌دهد، این بار به سراغ عکسی رفته که با واکنش‌های متفاوتی در شبکه‌های اجتماعی همراه شده است، یک دختر آواره سوری در اردوگاه «اطمه» گرفته شده است. پس از کشته شدن پدر این دختر بچه سوری، وی به همراه مادر و 3 برادرش در این اردوگاه زندگی می‌کند. این خبرنگار تأکید کرد که این دختر بچه به حدی از دوربین ترسیده بود که دستان خود را بالا گرفت.

این دختر نه تنها نسبت به اسلحه، بلکه نسبت به دوربین واکنش نشان می‌دهد، زیرا او فقط در جنگ اسلحه دیده است.

"عکس‌های تکان‌دهنده" کاری از واحد برنامه‌های شبکه پرس تی‌وی به تهیه کنندگی کیانوش الطافی است که برای مخاطبان اسپانیایی زبان شبکه هیسپان‌تی‌وی زبانگردانی شده است و روزهای پنجشنبه ساعت 01:45 به وقت تهران پخش می‌شود و تکرار آن همان روز ساعات 04:45، 13:45 و جمعه ساعت 10:15 و یکشنبه ساعت 04:15 و 20:45 روی آنتن هیسپان‌تی‌وی می‌رود.

چالش‌های رژیم صهیونیستی در مقابله با کرونا از نگاه پرس‌تی‌وی

نقد و بررسی چالش‌های رژیم صهیونیستی در مقابله با ویروس کرونا در برنامه این هفته "داخل اسرائیل" در شبکه پرس‌تی‌وی انجام می‌شود. این برنامه با نگاهی به اعتراضات جامعه یهودیان ارتدکس اسرائیل نسبت به اعمال محدودیت‌های ناعادلانه برای آنها توسط رژیم صهیونیستی به منظور مقابله با کرونا به بحث و بررسی وضعیت شیوع کرونا در رژیم صهیونیستی و کارهایی که این رژیم برای جلوگیری از گسترش این ویروس در دست اقدام دارد، می‌پردازد.

در این برنامه ضمن اشاره به اعتراضات علیه تصمیم‌های سران این رژیم مبنی بر اعمال تبعیض علیه گروه‌های مختلف در اسرائیل و حمایت از یهودیان سکولار، سابقه رژیم صهیونیستی در سرکوب یهودیان فوق ارتدکس و استانداردهای دوگانه این رژیم در مقابله با کرونا و سخت‌گیری‌های بیش از حد در برخی از مناطق مورد نقد و تبادل نظر قرار می‌گیرد.

این برنامه همچنین با نگاهی به درگیری‌های نیروهای پلیس رژیم صهیونیستی و یهودیان فوق ارتدوکس که اغلب در مناطق فقیرنشین زندگی می‌کنند، اظهارات مقامات رژیم صهیونیستی درباره مسأله شیوع کرونا در اسرائیل را مورد واکاوی قرار خواهد داد.

"داخل اسراییل" به تهیه‌کنندگی حسین الشیماری چهارشنبه 7 خردادماه ساعت 9 صبح به وقت تهران به مدت 25 دقیقه از شبکه پرس‌تی‌وی پخش می‌شود. تکرار این برنامه چهارشنبه ساعت 22، پنجشنبه ساعت 16، جمعه ساعت 20، دوشنبه ساعت 19:20 و سه‌شنبه ساعت 22 پخش خواهد شد.

مستند "دو تا کافی نیست" در شبکه پنج سیما

مستند «دو تا کافی نیست» سه‌شنبه 6 خردادماه ساعت 11:30 از شبکه پنج سیما پخش می‌شود. این مستند به زندگی دانشجویی زوج جوانی می‌پردازد که علی‌رغم برخی مشکلات مالی، زندگی مشترک را آغاز کرده و بعد از مدتی نیز صاحب فرزند می‌شوند. این زوج هر دو از نخبگان ریاضی کشورند و مرد این خانواده دانشجوی دکترای ریاضی است. "دو تا کافی نیست؟" مستندی به نویسندگی و کارگردانی مهدی صدیقی و تهیه‌کنندگی محمدرضا کردلو به مدت 28 دقیقه از شبکه پنج سیما پخش می‌شود.

"قند و شکر" روی آنتن شبکه دو

مجموعه پویانمایی "قند و شکر" به کارگردانی شهرام خوارزمی با تکنیک دوبعدی در 26 قسمت 7 دقیقه‌ای برای گروه سنی کودک خردسال ساخته شده است. در هر قسمت از "قند و شکر" یک داستان از مجموعه داستان‌های کهن ایرانی به صورت نظم و نثر مطرح شده و کودکان را با آموزه‌های اخلاقی آشنا می‌کند. در واقع داستان‌های این انیمیشن به صورت اپیزودیک و برگرفته از کتاب‌هایی همچون مرزبان نامه، کلیله و دمنه، مثنوی و برخی دیگر است که دارای فضایی فانتزی و موزیکال برگرفته شده است تا برای مخاطبان کودک و خردسال جذابیت داشته باشد.  

در این مجموعه از شعر و موسیقی، دقت در طراحی شخصیت، فرم روایت داستان، انتخاب گرافیک و تصویرسازی، نمادهای ایرانی، فضاسازی و رنگ و لعاب بهره گرفته شده است.  این مجموعه هر روز ساعت 15 از شبکه دو سیما پخش می‌شود.

پخش مستندی درباره کهنه سربازان اخراج شده از خاک آمریکا

مستند "کهنه سربازان بی‌وطن" از جدیدترین تولیدات شبکه پرس‌تی‌وی به‌زودی در کنداکتور پخش این شبکه قرار می‌گیرد. این مستند به تهیه‌کنندگی محمد تقی یازرلو و کارگردانی محمد طیب به بررسی وضعیت کهنه‌سربازان غیرآمریکایی که به امید دریافت شهروندی آمریکا در افغانستان و عراق جنگیده‌اند می‌پردازد.

در این مستند سرگذشت جمعی از سربازانی که با وعده دریافت حق شهروندی آمریکا در سالیان گذشته از کشورهای مختلف راهی افغانستان، عراق و سایر عملیات نظامی در ارتش آمریکا شده و پس از پایان دوره فعالیتشان با خلف وعده سران آمریکایی مواجه شده‌اند مورد بررسی قرار می‌گیرد.

در این مستند که تولید آن از آبان سال گذشته آغاز شده و هم اکنون مراحل تدوین را پشت سر می‌گذارد، با گروهی از این کهنه سربازان درخصوص وضعیت کنونی و تجربه حضور در ارتش آمریکا و سختی‌هایی که با آن مواجهند گفت‌وگو شده است.

تصویربرداری این پروژه در نقطه صفر مرزی آمریکا و مکزیک در یکی از کمپ‌های اصلی کهنه سربازان اخراج شده از خاک آمریکا صورت گرفته است.

مستند "کهنه سربازان بی‌وطن" توسط شبکه پرس‌تی‌وی و با همکاری شرکت فیلمار ایتالیا تولید شده و سونیا سرلک (مدیر تولید و مشاور کارگردان)، جیمی مزبرگ (مدیر تصویربرداری) و محمد طیب (تدوینگر) از جمله عوامل تهیه و تولید آنند.

گفت‌وگوی مهران مدیری با فلورا سام در "دورهمی"

فلورا سام بازیگر و فیلمساز به گفت‌وگو با مهران مدیری در برنامه "دورهمی" می‌نشیند. برنامه "دورهمی" در تازه‌ترین قسمت خود امشب، سه‌شنبه گفت‌وگوی مهران مدیری با فلورا سام، بازیگر و فیلمساز را روی آنتن می‌برد. این برنامه در ادامه ویژه‌برنامه‌های عیدانه "دورهمی" به مناسبت عید فطر به ضبط و تولید رسیده است که ساعت 21 به پخش خواهد رسید.

تکرار این گفت‌وگو نیز فردا، هفتم خردادماه در  ساعات یک بامداد، 7:30 و 14 بعد از ظهر در کنداکتور شبکه نسیم قرار می‌گیرد. «مرضیه»، «ما فرشته نیستیم»، «بی‌قرار» و «باغ سرهنگ» از آخرین سریال‌های تلویزیونی فلورا سام است که آن را در مقام کارگردان ساخته است. «قرارمون پارک شهر» نیز فیلمی سینمایی او و محصول سال 1395 است.

پیدا و پنهان پرونده‌های امنیت ملی کشور روی میز شبکه سحر

مجموعه تلویزیونی "پیدا و پنهان" با موضوع پرونده‌های امنیت ملی کشور و زندگی چند مأمور امنیتی و اطلاعاتی، از امشب سه‎شنبه 6 خرداد، در کانال اردوی شبکه سحر پخش می‌شود. این سریال 7 قسمتی به کارگردانی آرش معیریان و شهرام شاه حسینی، یک سریال اپیزودیک است و در هر قسمت ضمن روایت زندگی چند مامور امنیتی وزارت اطلاعات، یکی از پرونده‌های امنیت ملی کشور به صورت داستان بازگشایی می‌شود و تلاش سربازان گمنام امام زمان در حفاظت از مردم و کشور به نمایش گذاشته می‌شود.

در این مجموعه فرامرز قریبیان، بیژن امکانیان، احمد ساعتچیان، کوروش سلیمانی، امیرحسین آرمان، حمید ابراهیمی، ناصر آقایی، حمیدرضا پگاه، میرطاهر مظلومی، بیژن افشار، شهروز ابراهیمی، مریم معصومی، الیزابت امینی، سیما خضرآبادی، طوفان مهردادیان، متین حیدرنیا، احسان عیوضی نژاد، حمیدرضا مولانا و سهیل فدایی از بازیگران اصلی «پیدا و پنهان»‌اند.

مدیر دوبلاژ سریال «پیدا و پنهان»، امیر علی زینلی است و از امشب بجز یکشنبه‌ها هر روز به مدت 45 دقیقه ساعت 22 به وقت تهران از کانال اردوی شبکه جهانی سحر پخش می‎شود.

نمایش «آسمان من» در شبکه الکوثر

مجموعه تلویزیونی «آسمان من» به کارگردانی محمدرضا آهنج و تهیه‎کنندگی سازمان هنری رسانه ای «اوج» از شبکه الکوثر پخش می‌شود. این سریال روایت پروازی آرام است که البته برای رسیدن به این هدف، افراد زیادی تلاش می‌کنند تا یک پرواز آرام و آسوده به مقصد برسد، به عبارتی این مجموعه داستان اشخاصی بی‎ادعا است که سفری خوش را برای مسافران هواپیما آرزو می‌کنند.

طبق اسناد و مدارک ثبت شده در سال 1362 چندین مورد هواپیما ربایی در این سال اتفاق افتاده است که شش قسمت اول ماجرای این هواپیما ربایی‌ها را به تصویر می‌کشد و پس از آن با یک جهش 25 ساله، با تلاش نیروهای امنیت پرواز (سپاه پاسداران انقلاب اسلامی) برقراری کامل امنیت در طی پروازهای مختلف و خنثی سازی حرکت گروه‌های تروریستی منعکس می‌شود. زبانگردانی و ترجمه این سریال به زبان عربی در شبکه آی فیلم انجام شده است و دانیال حکیمی، حسن پورشیرازی، آتیلا پسیانی، امین حیایی، حامد بهداد، فرهاد جم، پژمان بازغی، سروش صحت، رحیم نوروزی، الهام چرخنده، سودابه بیضایی، امیر آقایی و نبی‎الله پیرهادی بازیگرانی هستند که در «آسمان من» نقش آفرینی کرده‎اند.

مجموعه تلویزیونی «آسمان من» هر شب از ساعت 1:05 به وقت تهران در 29 قسمت 45 دقیقه‎ای با زمان تکرار همان روز ساعت 14:05، روی آنتن شبکه الکوثر می‎رود.

امشب «سرباز» پخش نمی‌شود

سریال «#سرباز» به کارگردانی هادی مقدم دوست و تهیه کنندگی محمدرضا شفیعی که هرشب از شبکه سه سیما روی آنتن می‌رود به دلیل پخش فوتبال دورتموند و بایرن مونیخ، سه‌شنبه 6 خردادماه پخش نخواهد شد. «#سرباز» که در 50 قسمت ساخته شده، هرشب ساعت 20:30 از شبکه سوم سیما روی آنتن می‌رود.

آرش مجیدی، الیکا عبدالرزاقی، پدرام شریفی، رویا تیموریان، نیما شعبان نژاد، سیاوش خیرابی، علی عامل هاشمی، جمال اجلالی، اسماعیل محرابی، گلوریا هاردی، افسانه کمالی، جواد خواجوی، فرحناز منافی ظاهر، کاوه آهنگر، مهتاب ثروتی، محبوبه صادقی، مهدی مستبصری و دریا بخشنده … از بازیگران این مجموعه تلویزیونی‌اند.

«#سرباز» حکایت سرباز وظیفه‌ای به نام یحیی، همسرش یلدا و رفقای هم خدمتی اش است و در خلاصه داستان «سرباز» آمده است: در وفای عشق تو مشهور خوبانم چو شمع، شب نشین کوی سربازان و رندانم چو شمع...

انتهای پیام/

منبع: تسنیم
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: