کد خبر: ۵۰۵۷۷۵
تاریخ انتشار: ۰۷ خرداد ۱۳۹۹ - ۱۱:۱۵

طبق مشاهدات مسئولان سازمان جهانی بهداشت این امکان وجود دارد که ویروس کرونا از طریق نوعی راسو به انسان منتقل شود.

به گزارش شفاف، مقامات سازمان جهانی بهداشت روز سه‌شنبه 26 مه اعلام کردند که ابتلای کارگران هلندی توسط راسو‌ها, احتمالا می‌تواند نخستین موارد شناخته شده انتقال ویروس از حیوان و با انسان باشند. 

پایگاه خبری "یورونیوز" نوشت: سازمان جهانی بهداشت اعلام کرد در ارتباط نزدیک با محققان هلندی هستند که درباره چند مورد ابتلا به ویروس کرونا روی کارگرانی تحقیق می‌کنند؛ به نظر می‌رسد ویروس از طریق راسوهای مینک به کارگران منتقل شده باشد.

سازمان جهانی بهداشت به خبرگزاری فرانسه گفت: «این نخستین موارد شناخته شده انتقال ویروس از حیوان به انسان است اما ما همچنان در حال جمع‌آوری و مرور اطلاعات بیشتر هستیم تا متوجه شویم آیا حیوانات می‌توانند عامل گسترش بیماری باشند یا خیر.»

"کارولا شوتن"، وزیر کشاورزی هلند روز دوشنبه گفته بود که ابتلای دومین کارگر به ویروس کرونا احتمالاً از طریق راسوهای مینک مزرعه، ثبت شده است.

هفته گذشته، یک مورد ابتلای یکی از کارگران مزرعه‌ای در نزدیکی شهر "آیندهوون" هلند به ویروس کرونا نیز اعلام شده بود که پس از آن فرضیه‌ها مبنی بر انتقال ویروس از راسوهای مبتلا مطرح شد.

ماه گذشته مقام‌های هلند اعلام کردند که دو پرورشگاه راسوهای مینک در جنوب این کشور را به دلیل شیوع ویروس جدید کرونا در میان آن‌ها قرنطینه کردند.

این دو پرورشگاه در شرق شهر آیندهوون در استان "برابانت" قرار داشتند؛ وزارت کشاورزی هلند با انتشار بیانیه‌ای در مورد قرنطینه این دو پرورشگاه اعلام کرده بود: «مینک ها علائم مختلفی از بیماری از جمله مشکل تنفسی داشتند؛ از آنجا که شماری از کارکنان علائم ابتلا به کرونا داشتند, گمان می‌کنیم که آنها ناقل بوده اند.»

اما حال به‌نظر می‌رسد موضوع برعکس شده باشد و راسوها ویروس جدید را احتمالاً به انسان‌ها منتقل کرده باشند.

وزارت بهداشت هلند اعلام کرده است که سه نفر در مزرعه محدوده آیندهوون مبتلا به کووید 19 هستند اما تاکید شده است هنوز مشخص نیست که بیش از یک مورد از این سه نفر به طور مستقیم از راسو مینک این ویروس را گرفته باشد.

با این حال سازمان جهانی بهداشت گفته است مواردی وجود دارد که ویروس از انسان به حیوانات خانگی منتقل شده است.

انتهای پیام/

منبع: تسنیم
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: