کد خبر: ۵۰۵۸۱۸
تاریخ انتشار: ۰۷ خرداد ۱۳۹۹ - ۱۸:۵۱

سرمربی تیم فوتبال پرسپولیس می‌گوید: جامعه فوتبال باید با ویروس کرونا کنار بیاید.

به گزارش شفاف، وی درباره وضعیت استوکس هم گفت: او باید به تمرین می‌آمد که نیامده است. موضوع کمی پیچیده است که مسئولان حقوقی موضوع را دنبال می‌کنند.

وی در ادامه درباره اینکه گفته می‌شود از پرسپولیس حمایت ویژه‌ای در حال انجام است، گفت: معنی حمایت ویژه را نمی‌فهمم اما چیزی که درباره برگزاری لیگ می‌دانم این است که اجرای پروتکل‌های بهداشتی هزینه آنچنانی ندارد. اگر بخواهید هر هفته تست کرونا بدهید در ماه سه الی چهار میلیون تومان برای هر بازیکن هزینه دارد. این موضوع مبلغ زیادی محسوب نمی‌شود و هر مربی یا بازیکن راضی است این پول از قراردادش کم شود. برخی می‌گویند هزینه تست زیاد است اما من فکر می‌کنم صحبت از این مسائل به خاطر این است که برخی فرار کنند و هزینه برگزاری مسابقات را ندهند. آن‌هایی که دوست دارند لیگ به اتمام برسد آیا حاضر هستند مابقی قرارداد بازیکنان را بپردازند؟

وی افزود: اگر منتظر ریشه کن شدن کرونا باشیم فکر می‌کنم شش الی هفت ماه زمان نیاز دارد تا واکسن این بیماری کشف شود. آیا باشگاه‌ها حاضر هستند تا آن زمان پول بازیکنان را بدهند؟ برخی از مدیران و باشگاه‌ها می‌خواهند زرنگ باشند و متاسفانه برخی از این مربیان و بازیکنان هم در این جریان افتاده‌اند که لیگ را تعطیل کنند. تنها کسانی که در این میان زیان می‌بینند مربیان و بازیکنان هستند. اگر فوتبال تعطیل شود تنها شغلی است که در ایران تعطیل شده است. در حال حاضر همه مشاغل و اداره‌ها به فعالیت خود ادامه می‌دهند. مسئله مهم این است که سریعا امکانات بهداشتی و مسائل مورد نیاز برای تمرینات تیم‌ها آماده بشود.

 

گل محمدی همچنین درباره مثبت شدن تست کرونای برخی بازیکنان لیگ برتری هم گفت: درباره شروع لیگ موضع فدراسیون فوتبال باید قوی باشد. کسی نباید حس کند خللی در شروع تمرینات تیم‌ها ایجاد کند. به نظر من فدراسیون فوتبال باید قوی ظاهر بشود تا محکم روی تصمیماتش بایستد. متاسفانه برخی تیم‌ها وقتی فضا را می‌بینند که می‌توانند فوتبال را خراب کنند این کار را انجام می‌دهند. این باشگاه‌ها دانسته و یا نادانسته به فوتبال ضربه می‌زنند. هر مرکز بهداشتی شرایط خوبی دارد و قطعا از کیت‌های استاندارد استفاده می‌کند. البته در هر کیتی درصدی خطا وجود دارد. من فکر می‌کنم در این زمینه مرجع اصلی وزارت بهداشت است.

گل محمدی همچنین گفت: هیچ کسی نمی‌تواند تضمین بدهد تا یک ماه یا دو ماه آینده کرونا از بین می‌رود. کسی هم نمی‌تواند تضمین بدهد که کرونا نمی‌گیرد. چیزی که مهم است این است که پروتکل‌های بهداشتی رعایت شود. اگر رعایت شود خطرات به حداقل می‌رسد. مطمئنا در همه شغل‌ها ریسک ابتلا وجود دارد. در برخی از مشاغل هم ریسک ابتلا بسیار بالاست. در فوتبال هم ممکن است این اتفاقات رخ بدهد. با این حال ما نمی‌توانیم فوتبال را تعطیل کنیم و بترسیم از اینکه کسی کرونا بگیرد. باید با این ویروس کنار بیاییم چون خیلی از کشورها هم فوتبال خود را آغاز کردند. در اکثر کشورها به این نتیجه رسیده‌اند که فوتبال را ادامه بدهند.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: