کد خبر: ۵۰۵۹۳۲
تاریخ انتشار: ۱۰ خرداد ۱۳۹۹ - ۱۴:۰۲

معاون فنی و مهندسی سازمان حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران زمان اجرای طرح پارک حاشیه‌ای هوشمند در پهنه مرکزی شهر تهران را اعلام کرد.

وحید سرلک در گفت‌وگویی،‌ درباره وضعیت اجرای طرح پارک حاشیه‌ای هوشمند در تهران، اظهار کرد: طرح پارک حاشیه‌ای هوشمند نهایتا طی یک هفته الی 10 روز آینده در پهنه مرکزی شهر تهران یعنی مناطق 12،11، 7 و 6 اجرایی خواهد شد.

وی ادامه داد: بر این اساس پهنه مرکزی با حدود 30 هزار جای پارک به طرح پارک حاشیه‌ای هوشمند می‌پیوندد و طبق آنچه در منطقه دو به صورت پایلوت اجرایی شد، شاهد اجرای طرح در مناطق مذکور خواهیم بود.

معاون فنی و مهندسی سازمان حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران با بیان اینکه پارکومترهای موجود در مناطق مذکور نیز که حدود دو هزار مورد بود جمع‌آوری کرده‌ا‌یم تا بتوان پارک هوشمند را جایگزین‌ آن کنیم، تصریح کرد: در حال حاضر تغییری در اجرای طرح ایجاد نشده و طبق روال گذشته نیم ساعت ابتدایی، پارک خودرو رایگان خواهد بود و با افزایش زمان توقف خودرو هزینه به 700، 1200 تومان و بالاتر افزایش می‌یابد.

وی خاطرنشان کرد: شهروندان می‌توانند خودروی خود را در معابر مشخص شده پارک کنند؛ دوربین‌های موجود اطلاعات خودرو را برداشت کرده و میزان توقف آن را محاسبه می‌کنند، پس از پایان زمان توقف، هزینه از حساب شهروندی افراد برداشت می‌شود و چناچه حساب آنها فاقد موجودی باشد از طریق پیامک به مالک خودرو اطلاع داده می‌شود.

سرلک گفت: اصولا پارک حاشیه‌ای برای توقف خودرو در مدت کوتاه است با این حال فرادی بوده‌اند که به صورت روزانه نیز از فضای پارک حاشیه‌ای هوشمند استفاده کرده‌اند ولی ما معتقدیم باید این فرهنگ تغییر کند بر این اساس سعی‌مان بر این بوده که هزینه پارک به گونه‌ای محاسبه شود که در زمان‌های کوتاه مدت رقم کمی از شهروندان دریافت شود و با گذشت زمان از 3 الی 4 ساعت، هزینه افزایش یابد.

انتهای پیام/
منبع: تسنیم
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: