کد خبر: ۵۰۵۹۴۳
تاریخ انتشار: ۱۰ خرداد ۱۳۹۹ - ۱۵:۵۴

مشاور اسبق حسن روحانی گفت: مجلس یازدهم کارهای اساسی با تغییرات جدی را باید بگذارند برای بعد از اینکه یک سال پایانی دولت روحانی پشت سرگذاشته شود و سپس این اقدامات را کلید بزند.

به گزارش شفاف، مجلس یازدهم 7 خرداد ما با حضور شخصیت‌های کشوری و لشکری در صحن علنی پارلمان رسما آغاز به کار کرد و پیام مقام معظم رهبری درباره ویژگی‌های مجلاس یازدهم توسط حجت‌السلام محمدی گلپایگانی رئیس دفتر رهبر معظم انقلاب قرائت شد.

در بخشی از پیام رهبر معظم انقلاب اسلامی به مناسبت آغاز به کار یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی، یکی از الزامات در رأس امور بودن مجلس را حضور نمایندگان فعال، منظم، پاکدست، امانتدار و دارای شناخت از شرایط و اولویت‌های کشور ذکر شده بود و ایشان با تأکید بر اینکه «اقتصاد و فرهنگ» در صدر اولویت‌های کشور است، نمایندگان را به مسائلی همچون اولویت دادن به معیشت طبقات ضعیف، اصلاح خطوط اصلی اقتصاد مثل اشتغال و تولید و تورم، رعایت تقوا و انصاف در انجام وظایف نظارتی، موضع‌گیری‌های انقلابی در حوادث مهم و تعامل برادرانه با قوای مجریه و قضائیه توصیه کردند.

حسن روحانی رئیس جمهوری ایران نیز در مراسم افتتاحیه مجلس یازدهم گفته بود: «امروز در مرحله سوم قرار گرفتیم و خواست من از مجلس یازدهم این است که در سال پایانی دولت و سال آغازین مجلس بتوانیم دوران پیوند و پیروزی را شکل دهیم. دوره ما امروز دوره ایستادگی و بردباری است اما می‌توانیم با پیوند با هم و حمایت و همافزای در کنار هم باشیم. ما به دنبال این نیستیم مجلس در دو وظیفه مهم خود یعنی تقنین و نظارت کوتاه بیاید، بلکه ما دنبال مجلس قوی و مجلس صالح و کارآمد و همین که مقام معظم رهبری در پیام‌شان تاکید کردند مجلسی که برای مردم امید و برای دولت تکیه‌گاه باشد را می‌خواهیم. ما دنبال این هستیم که رابطه دولت و مجلس طوری باشد که در این سال بسیار سخت و مشکل که هم با تحریم و هم با تحریک دشمن و هم با کرونا مواجه هستیم بتوانیم کشور را اداره کنیم و در مقابله با کرونا به موفقیت نهایی برسیم.»

 

اکبر ترکان عضو هیئت موسس حزب اعتدال و توسعه و مشاور اسبق حسن روحانی در گفت‌و گو با خبرگزاری فارس می‌گوید: کمک به موفقیت دولت مفیدترین کاری است که مجلس یازدهم می‌تواند صورت دهد.

مشاور اسبق رئیس دولت یازدهم تاکید دارد که مجلس یازدهم "کارهای اساسی با تغییرات جدی" را باید بگذارند برای اینکه یکسال پایانی دولت روحانی پشت سرگذاشته شود و بعد این اقدامات را کلید بزند.

او می‌گوید: معمولا دولت‌ها در سال آخر خود کوشش می کنند کارهای باقی مانده را به اتمام برسانند؛ مهمترین کاری که دولت باید در یکسال باقی مانده انجام دهد تکمیل طرح ها و کارهای عمده است.

ترکان تاکید کرد: حمایت از اینکه دولت بتواند در یک سال باقی مانده کارهای نیمه تمام را تمام کند مهمترین کمکی است که مجلس یازدهم می‌تواند به دولت صورت دهد.

حجت‌الاسلام سیدرضا تقوی رئیس سنی مجلس یازدهم در مراسم روز افتتاحیه مجلس گفته بود: «ما به دنبال حاشیه‌سازی نمی‌رویم و به حاشیه‌سازان متذکر می‌شویم تلاش نکنند ما را به حاشیه ببرند، ما می‌خواهیم در زندگی مردم تأثیرگذار باشیم، اجازه دهید مجلس با همین ترکیب در رأس امور باشد، ما وکیل‌الدوله نیستیم، مُعانِدالدوله هم نیستیم، بلکه می‌خواهیم برای حل مشکلات مردم با وحدت و همدلی پشت سر رهبر فرزانه، دست در دست هم دهیم و مشکلات مردم را حل کنیم.»

وی با بیان اینکه شاخص نمایندگان مجلس یازدهم عمل به قانون است، تصریح داشت که «نمایندگان تعامل با سایر قوا را سرلوحه خود قرار دادند و صدالبته نقد منصفانه و انتقاد واقع بینانه، اصلاح امور را شتاب بیشتری می بخشد».

منبع: فارس
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: