کد خبر: ۵۰۵۹۴۷
تاریخ انتشار: ۱۰ خرداد ۱۳۹۹ - ۱۹:۰۶

وزیر بهداشت با بیان اینکه اینکه در کشور کمبود تخت بیمارستانی نداریم، گفت: در زمینه ساخت داروهای جدید، واکسن و تجهیزات پزشکی از هیچ‌جای دنیا عقب نیستیم.

به گزارش شفاف، دکتر سعید نمکی در سفر استانی خود به خراسان رضوی اظهار کرد: علی‌رغم همه سختی‌ها و تنگناهای ناشی از تحریم و محدودیت‌های اقتصادی و تجهیزاتی که بر ما روا داشتند، وضعیت ما در مقابله با کرونا به‌گونه‌ای است که یکی از پیشتازان جهان در مقابله با کرونا هستیم و امروز دنیا از کار ما به عنوان یک الگوی موفق جهانی استناد می‌کند. 

وی افزود: چند روز پیش NHS انگلیس پذیرفت که غربالگری ما یکی از موفق‌ترین شیوه‌هایی است که می‌تواند به‌کار بگیرد. امروز با لطف خداوند و همت شبانه‌روزی همکاران ما از روسای دانشگاه‌های علوم پزشکی کشور تا پرسنل بخش بهداشت و درمان و بهورزها و مراقبین سلامت در خانه‌های بهداشت و مراکز جامع سلامت و همین‌طور نیروهای مسلح و سازمان‌های مردم نهاد و خیرین، با حمایت‌های بی‌دریغ مقام معظم رهبری و همراهی‌های ریاست محترم جمهور و هیئت دولت، یکی از مطلوب‌ترین اوضاع را در منطقه داریم.

نمکی ادامه داد: توانسته‌ایم بیماری را در بسیاری از استان‌ها به سطح مهار برسانیم؛ در برخی استان‌ها خیزهای جدیدی داریم که همکاران به آن توجه می‌کنند. اگر این وفاق ملی در کنار رعایت اصول بهداشتی توسط مردم ادامه یابد امیدواریم که در دو ماه آینده ماه‌های نسبتاً آرامی را داشته باشیم؛ اگرچه ویروس ناشناخته است و هیچ‌کس در دنیا از فردای آن خبر ندارد اما باید با ویروس کرونا شیوه‌های مدیریتی منعطف را طراحی کنیم.

وزیر بهداشت با بیان اینکه در کشور کمبود تخت بیمارستانی نداریم، گفت: نگران نحوه مدیریت همکاران‌مان نیستیم و امروز نسبت به روزهای قبلی، بسیار مسلط‌تریم و پروتکل‌های درمانی بسیار پیشرفته‌تری را طراحی کرده‌ایم و روی واکسن نیز هنوز از حرکت‌ها پرده‌برداری نکرده‌ایم اما خوشبختانه در زمینه ساخت داروهای جدید، واکسن و تجهیزات پزشکی از هیچ‌جای دنیا عقب نیستیم و از بسیاری نقاط جلوتر حرکت می‌کنیم.

وی افزود: در طول 60 روز از یک واردکننده تجهیزات پزشکی به یک صادرکننده تبدیل شدیم.

نمکی گفت: بزرگترین موهبت الهی که امروز نصیبم شد این بود که به آستان مقدس امام رضا (ع) آمدم.

انتهای پیام/

منبع: تسنیم
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار