کد خبر: ۵۰۵۹۷۵
تاریخ انتشار: ۱۱ خرداد ۱۳۹۹ - ۱۲:۵۲

دوسالانه جشنواره و نمایشگاه ملی گیاهان دارویی، امسال پنجمین دوره خود را به دلیل همه گیری شیوع ویروس کووید ۱۹ در سال جاری، برگزار نمی‌کند.

به گزارش شفاف، جشنواره و نمایشگاه ملی گیاهان دارویی و داروهای گیاهی و فرآورده های طبیعی هر دوسال به همت ستاد توسعه علوم و فناوری گیاهان دارویی و طب سنتی معاونت علمی برگزار می شود. این رویداد به نوبه خود بزرگ ترین گردهمایی تمام فعالان این حوزه اعم از فناوران، تولید کنندگان، محققان و صادرکنندگان به حساب می‌آید.  

به رغم انجام اقدامات اولیه و برنامه ریزی های صورت گرفته برای برگزاری این رویداد از 8 تا 10 مهرما سال 99 در مصلی بزرگ امام خمینی (ره) تهران، به دلیل شیوع ویروس کووید 19 و شفاف نبودن وضعیت بیماری کرونا در ماه‌های پیش رو، پنجمین دوره این رویداد در سال جاری برگزار نمی شود.

ستاد توسعه علوم و فناوری گیاهان دارویی و طب سنتی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری تلاش دارد با برگزاری همایش‌های مجازی و تقویت ارتباط ساختاری میان مجموعه‌های فناور، شرکت های خلاق و دانش بنیان فعال در حوزه فرآورده های طبیعی و مراکز علمی و دانشگاهی، فقدان این رخداد عظیم را جبران کند.

این رویداد در بخش های داروها و مکمل های طبیعی انسان و دام، صنعت بذر و اندام های تکثیری گیاهان دارویی، تألیفات و نشر آثار مرتبط با گیاهان دارویی و طب سنتی، آموزش و آموزشکده در صنعت گیاهان دارویی و طب سنتی، شبکه پخش گیاهان دارویی و داروهای گیاهی (صرفا شرکت های دارای مجوز پخش از وزارت بهداشت)، خدمات طب سنتی، اسانس و عصاره، آرایشی و بهداشتی، عسل، گلاب و عرقیات، غذا، دارو و نوشابه های گیاهی، صنایع، تجهیزات آزمایشگاهی و ماشین آلات اختصاصی در صنعت گیاهان دارویی،کودهای زیستی و آفت کش های بیولوژیک و دمنوش­ های گیاهی برگزار می شود .

تاریخ برگزاری این رویداد متعاقباً در سایت ستاد اطلاع رسانی خواهد شد. 

انتهای پیام/

منبع: تسنیم
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: