کد خبر: ۵۰۶۰۴۶
تاریخ انتشار: ۱۲ خرداد ۱۳۹۹ - ۱۳:۰۷

سه خشاب، دو بی سیم، یک کلاش و یک موتور همه داشته‌های این فرمانده نام‌آور در میدان سوریه بود. با موتورش کل سوریه را گشت می‌زد و به جبهه مقاومت سرکشی می‌کرد.

به گزارش شفاف، مراسم وداع مردمی با پیکر مطهر شهید مدافع حرم جواد الله‌کرم روز گذشته، یکشنبه 11 خرداد ماه 98 با حضور جمع کثیری از مردم برگزار شد. از آنجایی که به علت شرایط شیوع ویروس کرونا بسیاری از تجمعات برگزار نمی‌شود. مراسمی برای وداع با شهید الله‌کرم نیز در ابتدا در نظر گرفته نشد، اما شور و اشتیاق و پافشاری مردم برای دیدار با پیکر این فرمانده مقاومت مسئولین معراج را بر آن داشت تا ساعاتی را جهت زیارت مردم با رعایت پروتکل‌های بهداشتی در نظر بگیرند.

«سه خشاب، دو بی سیم، یک کلاش و یک موتور همه داشته‌های این فرمانده نام آور در میدان سوریه بود. با موتورش کل سوریه را گشت می‌زد و به جبهه مقاومت سرکشی می‌کرد. پاکستانی‌ها و افغانستانی‌های زیادی از یگان فاطمیون و زینبیون با او کار کرده‌اند. و البته بسیجی‌هایی که برای نخستین‌بار راهی میدان سوریه شدند. فرماندهی در قامت او معنا پیدا می‌کرد...» این‌ها از جمله خرده توصیفاتی است که حالا از شهید جواد الله‌کرم روایت می‌شود. آن هم از جانب خیل مشتاقانی که برای دقیقه‌ای دیدار با شهید عاشقانه انتظار می‌کشیدند.

معراج شهدا , مدافعان حرم , شهدای مدافع حرم , جبهه مقاومت اسلامی ,

شهید جواد الله کرم که به علت سلحشوری‌هایش در سوریه برای بسیاری از مدافعان حرم و مردم شهر نام آشنا و خاطره‌انگیز است، بعد از چهار سال مفقودی، پیکرش به کشور بازگشته است. روز یکشنبه زیارت و وداع آقایان با این شهید عنوان شد و روز دوشنبه 12 خرداد ماه ساعت 16 مختص زیارت بانوان است. ساعت 16 زیارت آقایان آغاز شد. در حالیکه مداحی شهدای مدافع حرم در سرتاسر معراج طنین انداز شده بود، اشک شوق دیدار مجدد با یک شهید از جنس فرماندهان بی ادعای مقاومت در چشم‌ها حلقه زده بود آن هم بعد از گذشت بیش از سه ماه دوری از فضای معراج شهدا به علت شیوع کرونا.

شاید جمعیت قریب دو هزار نفر کم‌کم و با رعایت اصول بهداشتی با حضور در معراج شهدا در صف طولانی زیارت شهید قرار گرفته و در گرمای خرداد ماه زمان زیادی را به شوق دیدار فرمانده، منتظر ماندند. مردم در قالب گروه‌های پنج تا 10 نفره وارد سالن شهدای معراج شهدای مرکز می‌شدند و با دریافت ماسک و ضدعفونی کردن دست‌ها اجازه زیارت شهید را پیدا می‌کردند.

معراج شهدا , مدافعان حرم , شهدای مدافع حرم , جبهه مقاومت اسلامی ,

در میان مردم مشتاق زیارت شهید الله کرم در کنار برادر این شهید تعدادی از اعضای خانواده شهدای مدافع حرم از جمله خانواده سردار شهید فرزانه هم حضور داشتند. یک زوج جوان که به تازگی از مراسم عقد آسمانی خود راهی معراج شده بودند، خواهان زیارت با شهید بودند که آقای داماد با حضور بر پیکر شهید الله‌کرم و با قرار دادن حلقه‌های ازدواج خود و همسرش از او طلب سعادت و عاقبت به خیری کرد.

معراج شهدا , مدافعان حرم , شهدای مدافع حرم , جبهه مقاومت اسلامی ,

معراج شهدا , مدافعان حرم , شهدای مدافع حرم , جبهه مقاومت اسلامی ,

خانواده شهید جواد الله‌کرم نیز روز شنبه، دهم خرداد ماه با پیکر مطهرش در معراج شهدا دیدار کردند. جهت حفط سلامت خانواده شهید این مراسم به صورت خصوصی در معراج شهدای تهران برگزار شد.

شهید مدافع حرم «جواد الله کرم» متولد دوم تیر ماه سال 1360 و اهل محله مهرآباد تهران بود. وی از مستشاران زبده نظامی و فرماندهان مقاومت بود که برای دفاع از حرم عمه سادات داوطلبانه به سوریه اعزام شد. او سه‌بار در سال های 93 و 94 در جریان جنگ سوریه مجروح شد. در جریان حمله نیروهای تکفیری به خان‌طومان در جنوب غرب حلب در زمان آتش‌بس در 19 اردیبهشت سال 95 به شهادت رسید. پیکر وی در منطقه ماند و در زمره شهدای جاویدالاثر قرار گرفت. پیکر مطهر شهید مدافع حرم" جواد الله کرم" پس از چهار سال مفقودی طی عملیات تفحص پیکر شهدای مدافع حرم در منطقه خان‌طومان کشف و هویتش شناسایی شد. این پیکر مطهر  سه روز پیش به کشور بازگشت.

انتهای پیام/

منبع: تسنیم
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار