کد خبر: ۵۰۶۰۷۲
تاریخ انتشار: ۱۲ خرداد ۱۳۹۹ - ۲۳:۵۶

مدیر برنامه مرکز مدیریت بحران فنلاند در نامه ای به دبیرشورای عالی انقلاب فرهنگی بر همکاری جامعه بین‌الملل از طریق سازوکارهای مرتبط و اقدامات بشردوستانه تاکید کرد.

به گزارش شفاف، ویل برومر مدیر برنامه مرکز مدیریت بحران فنلاند، ضمن تشکر از ارسال نامه دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی، ابراز کرد: بیماری فراگیر کووید-19 مستلزم یک اقدام جهانی برای کاهش خسارات و یافتن راه درمانی برای آن است.

همچنین وی خاطرنشان کرد: جامعه بین‌الملل باید از طریق سازوکارهای مرتبط، اقدامات بشردوستانه لازم را در راستای حفظ نهادهای چندجانبه، توسعه و ایجاد صلح انجام دهد.  

 

 برومر با بیان این مطلب که بیماری کووید-19 چالش‌های بزرگی را ایجاد کرده است، گفت: اما از سوی دیگر علی‌رغم اختلافات سیاسی می‌تواند فرصتی مناسب برای همکاری بیشتر جامعه بین‌الملل باشد. 

وی در پایان تأکید کرد: بدون شک خاورمیانه برای تحقق آرمان‌های مردم منطقه برای صلح و رفاه، نیاز به چارچوب‌های همکاری پیشرفته دارد.

گفتنی است سعید رضا عاملی، دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی، طی نامه‌ای به رهبران دینی و اجتماعی جهان در تاریخ 24 فروردین ماه 1399 بر ضرورت تشکیل کمیته مشترکی از رهبران ادیان بزرگ الهی و همچنین رؤسای پویش‌های اجتماعی بزرگ جهان به منظور یافتن راه حل مناسب برای کمک به مردم مظلوم جهان در این شرایط حاد تأکید کرده بود.

انتهای پیام/

منبع: تسنیم
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: