کد خبر: ۵۰۶۰۹۱
تاریخ انتشار: ۱۳ خرداد ۱۳۹۹ - ۱۱:۳۳

رئیس قوه‌قضائیه گفت: حقوق اولیه انسان در امریکا نابود می‌شود و داعیه‌داران حقوق بشر فریاد نمی‌زنند، امریکا امروز نه به عنوان یک مدعی حقوق‌بشر بلکه به عنوان یک متهم باید محاکمه شود.

به گزارش شفاف،‌ با حضور رئیس‌ قوه‌قضائیه، "رزمایش برکت امام خمینی (ره)" توسط ستاد اجرایی فرمان امام و در جوار مرقد مطهر رهبرکبیر انقلاب برگزار شد.

افتتاح بیش از دو هزار و 400 پروژه عمرانی در سراسر کشور، تأمین اعتبار ایجاد 188 هزار شغل برای آسیب‌دیدگان کرونا، کمک به تأمین سه هزار و 500 مسکن برای خانواده‌های دارای معلول و ارسال چهار میلیون بسته معیشتی پروتئینی به مناطق محروم کشور، ازجمله بخشهای این رزمایش بزرگ است.

آیت‌الله رئیسی در این مراسم گفت: امروز ستاد اجرایی فرمان امام (ره) این حرکت مردمی را انجام می‌دهد و چهار میلیون بسته را به فقرا می‌دهد.

وی، با بیان اینکه جامعه اسلامی، جامعه مبتنی بر عدالت است، اظهار کرد: حضرت امام (ره) عدالت را یکی از اهداف مهم انقلاب بیان کردند.

رئیسی با اشاره به اعتراضات اخیر آمریکا، تصریح کرد: وضعیت را در کشور‌های غربی و امریکا می‌بینید که با محرومین چه می‌کنند، برخورد پلیس امریکا با یک سیاه‌پوست نمایانگر امریکای بی‌نقاب است.

رئیس قوه‌قضائیه بیان کرد: امریکا چگونه با مردم مبتلا با کرونا چگونه برخورد می‌کند، حقوق اولیه انسان در امریکا نابود می‌شود و داعیه‌داران حقوق بشر فریاد نمی‌زنند، امریکا امروز نه به عنوان یک مدعی حقوق‌بشر بلکه به عنوان یک متهم باید محاکمه شود، فقط بحث رنگین‌پوستان نیست، بحث نژادپرستی نظام‌مند در امریکا است.

انتهای پیام/

منبع: تسنیم
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: