کد خبر: ۵۰۶۰۹۴
تاریخ انتشار: ۱۳ خرداد ۱۳۹۹ - ۱۱:۳۳

شبی در خدمت امام بودیم، از ایشان پرسیدم نظر شما نسبت به فلان کس که نمی‌‌خواهم اسم بیاورم چیست، امام تأملی کردند و گفتند نمی‌شناسم، بعد جمله مذمت‌آمیزی راجع به آن شخص گفتند ...

به گزارش شفاف،  پایگاه اطلاع‌رسانی رهبر معظّم انقلاب به بازخوانی خاطراتی از آیت‌الله خامنه‌ای از امام خمینی(ره) پرداخته است. در این ویژه‌برنامه، 9 خاطره از رهبر معظّم انقلاب در مجموعه چند رسانه‌ای "عبد صالح" به صورتی جذّاب و در قالب عکس و فیلم بیان شده است.

رهبر معظّم انقلاب اسلامی در یکی از این مجموعه‌های تصویری با عنوان "معلّم اخلاق" اینطور فرمودند:

شبی در خدمت امام بودیم، از ایشان پرسیدم نظر شما نسبت به فلان کس که نمی‌‌خواهم اسم بیاورم چیست، یکی از چهره‌های معروف دنیای اسلام در دوران نزدیک به ما که همه نام او را شنیده‌اند و می‌شناسند، گفتم آقا نظر شما نسبت به این شخص چیست؟ امام تأملی کردند و گفتند نمی‌شناسم، بعد جمله مذمت‌آمیزی راجع به آن شخص گفتند، این تمام شد.

من فردای آن روز یا پس فردا صبح ـ درست یادم نیست ـ با امام کاری داشتم، خدمت ایشان رفتم و به مجرّد اینکه وارد اتاق شدم و نشستم، قبل از اینکه من کاری را که داشتم مطرح کنم، ایشان گفتند راجع به آن کسی که شما دیشب یا پریشب سؤال کردید همین نمی‌شناسم؛ یعنی آن جمله مذمت‌آمیزی را که بعد از نمی‌شناسم گفته بودند پاک کردند، ببینید این خیلی مهم است.

آن جمله مذمت‌آمیزی نه فحش بود و نه دشنام، خوشبختانه من هم به کلی از یادم رفته که آن جمله چه بود؛ یعنی یا تصرّف معنوی ایشان بوده یا کم حافظگی من بوده، نمی‌دانم چه بود، اما همین قدر یادم است که یک جمله مذمت‌آمیز بود، ایشان روز بعد یا دو روز بعد آن را پاک کردند. اینها اسوه است «لَقَد کانَ لَکُم فی رَسولِ اللَّهِ أُسوَةٌ حَسَنَةٌ».

من می‌خواهم به جوانان عرض کنم؛ به جوانان عزیز، انقلابی، مؤمن و عاشق امام که حرف می‌زنند، می‌نویسند و اقدام می‌کنند، کاملاً رعایت کنید، اینطور نباید که مخالفت با کسی ما را وادار کند نسبت به آن کس از جاده حق تعدّی و ظلم کنیم؛ نه ظلم نباید کرد.

امام خامنه‌ای , امام خمینی(ره) ,

انتهای پیام/

منبع: تسنیم
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: