کد خبر: ۵۰۶۰۹۶
تاریخ انتشار: ۱۳ خرداد ۱۳۹۹ - ۱۱:۳۳

تیم فوتبال اینتر در هفته جاری بازیکنی را به پاری‌سن‌ژرمن فروخت که در دوران بازیگری‌اش در سری A بهترین آمار گلزنی را داشت.

به گزارش شفاف، باشگاه اینتر سرانجام به هدفش رسید و از فروش مائورو ایکاردی به پول قابل توجهی دست پیدا کرد.

بعد از ناکامی در فروش او در تابستان سال گذشته، نراتزوری مجبور شد مهاجم آرژانتینی‌اش را به پاری‌سن‌ژرمن قرض دهد به امید اینکه عملکرد او در این تیم آنقدر خوب باشد که باشگاه فرانسوی خواهان قطعی کردن قراردادش شود. این اتفاق هم رخ داد و دو روز پیش ایکاردی قراردادی قطعی به ارزش 58 میلیون یورو با PSG امضا کرد.

اینتر از نظر مالی به هدفش رسید اما شکی نیست که این تیم از نظر ورزشی متحمل ضرر بزرگی شد. اختلافی که دو سال پیش جرقه آن با انتقاد همسر و مدیربرنامه‌های ایکاردی از کم‌کاری بازیکنان اینتر، خلع شدن او از کاپیتانی تیم و درخواستش برای افزایش حقوق زده شد به جایی رسید که با وجود کوتاه آمدن این بازیکن از خواسته‌های مالی‌اش راهی برای بازگشت او به ترکیب نراتزوری باقی نگذاشت.

طبق ادعای برخی رسانه‌های ایتالیایی، آنتونیو کونته سرمربی اینتر تابستان سال گذشته در بدو ورودش به این تیم تحت فشار مدیرانش به خصوص جوزپه ماروتا مجبور شد ایکاردی را از ترکیب کنار بگذارد و حالا شاید کونته با دیدن عملکرد ایکاردی در پاری‌سن‌ژرمن که در 31 بازی‌اش 20 گل زد و در نهایت با این تیم قهرمان لوشامپیونه شد، بیشتر از هر زمان دیگری حسرت از دست دادن او را می‌خورد.

کونته و اینتر بازیکنی را از دست دادند که در مدت حضورش در سری A از هر بازیکن دیگری بیشتر گل به ثمر رساند. او کابوس مدافعان تیم‌های حریف بود از جمله جورجو کیه‌لینی کاپیتان یوونتوس که در کتاب شرح حالش بانوی پیر را به خاطر رفتن ایکاردی به پاری‌سن‌ژرمن و نماندن او در اینتر برای 15 سال دیگر خوش‌شانس توصیف کرد. محصول آکادمی لاماسیای بارسلونا که مشتریان دیگری مانند یوونتوس و ناپولی هم داشت در نهایت سری A را با کارنامه‌ای درخشان از نظر عملکرد فردی ترک کرد .

ایکاردی سال 2011 بارسلونا را به صورت قرضی به مقصد سامپدوریا ترک کرد و در فصل 12-2011 برای تیم جوانان این باشگاه در 23 بازی 19 گل زد. این آمار خوب زمینه‌ساز ورود او به تیم اصلی باشگاه شد و او در اولین فصل حضورش در سری A در 31 بازی 10 گل به ثمر رساند. در پایان همان فصل اینتر 13 میلیون یورو پرداخت تا او را از آبی پوشان جنوا بخرد و دقیقاً یک سال بعد قیمتش افزایش چشمگیری پیدا کرد.

ایکاردی اینتر را در حالی ترک کرد که در 219 بازی‌اش برای این تیم 124 گل زد. 212 گل از این گل‌ها را او در 7 فصل حضورش در سری A به ثمر رساند که بیشتر از هر بازیکن دیگری در آن مدت بود (از فصل 13-2012 تا 19-2018).

در زیر فهرست بهترین گلزنان سری A در این مقطع هفت ساله را مشاهده می‌کنید:

1- مائورو ایکاردی (سامپدوریا و اینتر) 121 گل
2- گونسالو ایگواین (ناپولی، یوونتوس و میلان) 117 گل
3- چیرو ایموبیله (جنوا، یوونتوس، تورینو و لاتزیو) 99 گل
4- فابیو کوالیارلا (یوونتوس، ناپولی، تورینو و سامپدوریا) 88 گل
5- دریس مرتنس (ناپولی) 84 گل

انتهای پیام/

منبع: تسنیم
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: