کد خبر: ۵۰۶۰۹۸
تاریخ انتشار: ۱۳ خرداد ۱۳۹۹ - ۱۱:۳۳

طبق اعلام سازمان لیگ ستارگان قطر تمرینات تیم‌ها در این کشور پس از انجام تست‌های کرونا از روز ۱۰ ژوئن (۲۱ خرداد) آغاز خواهد شد.

به گزارش شفاف، براساس اعلام سازمان لیگ ستارگان قطر، تمرینات تیم‌ها طبق برنامه اعلامی از سوی کادر فنی در ساعات مناسبی تنظیم خواهد شد که با گرمای کمتری همراه باشد. براین اساس امکان استفاده تیم‌ها از ورزشگاه‌های کولردار برای برگزاری تمرینات وجود ندارد.

با این وجود 5 استادیوم کولردار دوحه آماده برگزاری مسابقات باقیمانده لیگ و جام حذفی این کشور خواهند بود. 5 هفته از رقابت‌های لیگ قطر باقیمانده و انتظار می‌رود با تنظیم برنامه زمانبندی مناسب 6 مسابقه هر هفته در استادیوم‌های مجهز تعیین شده برگزار شود. بازی‌های جام حذفی هم به مرحله نیمه نهایی رسیده و با انجام 3 مسابقه دیگر تمام خواهد شد.

هتل‌های مورد نظر تیم‌ها نیز ابتدا ضدعفونی و سپس مورد تایید وزارت بهداشت قطر قرار می‌گیرد تا قرنطینه اعضای تیم‌ها در طول برگزاری مسابقات باقیمانده به شکل کامل انجام شود.

فدراسیون فوتبال قطر اعلام کرده این تصمیم ابتدایی است و در صورتی که شرایط شیوع و کنترل بیماری کرونا در این کشور بهبود یابد امکان برداشتن بخشی از قوانین خصوصا قرنطینه تیم‌ها در طول برگزاری مسابقات وجود خواهد داشت؛ با این وجود در شرایط فعلی طبق اعلام این فدراسیون بازیکنان و اعضای تیم‌ها نمی‌توانند بعد از تست پزشکی کرونا و آغاز تمرینات تا پایان مسابقات به خانه‌های خود بازگردند و باید در قرنطینه بمانند تا با رعایت کلیه پورتکل‌های بهداشتی احتمال ابتلای هیچ کدام از اعضای تیم در فضایی خارج از تمرین و مسابقه وجود نداشته باشد.

انتهای پیام/

منبع: تسنیم
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: