کد خبر: ۵۰۶۱۰۰
تاریخ انتشار: ۱۳ خرداد ۱۳۹۹ - ۱۱:۳۴

نمکی گفت: برخورد بیماری کووید-۱۹ در مناطق مختلف متفاوت است و یافته‌های جهانی درباره این بیماری لزوماً برای کشور ما کارساز نیست.

به گزارش شفاف، سعید نمکی وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی صبح امروز در جلسه کمیته علمی کشوری سیاستگذاری بیماری کووید۱۹ که در بیمارستان قلب شهید رجایی برگزار شد، اظهار کرد: ویروس کرونا با ویروس‌های دیگر فرق می‌کند و باید از منظر‌های مختلف به این بیماری نگاه کنیم. همچنین رشته‌های مختلف برای مقابله با این بیماری ورود کنند.

او افزود: باید مرحله به مرحله عوارض ناشی از بیماری کرونا را بر روی ریه بیماران دیده و سپس نتایج بررسی‌های خود را اعلام کنیم. 

وزیر بهداشت گفت: در چند روز گذشته یک پرستار در بندر عباس با بیماری کرونا مثبت فوت کرده که به جز خستگی هیچ علامت دیگری نداشته است.

نمکی بیان کرد: برای مقابله با بیماری کرونا نیازمند همکاری‌های بین بخشی در سازمان‌های مختلف هستیم.

او تاکید کرد: برای مقابله با بیماری کووید ۱۹ به یک کار مستمر نیاز داریم و با تمام قوا باید با کرونا مبارزه کنیم.

وزیر بهداشت ادامه داد: کرونا یک پاتوژن عادی نبوده و با هیچ کدام از اجدادش قابل مقایسه نیست؛ چراکه علائم و درمان‌های آن به بسیاری از بیماری‌های مختلف شباهت دارد.

باید با یک عینک ویژه به کرونا نگاه کنیم

نمکی اظهار کرد: اولین روز‌های آشنایی خود با کرونا را طی می‌کنیم و باید با یک عینک ویژه به این ویرس نگاه کنیم.

او مطرح کرد: یافته‌های جهانی درباره کرونا لزوماً برای ما کارساز نیست؛ چراکه برخورد کرونا در مناطق مختلف فرق دارد و در خود ایران ما در مناطق مختلف کشور برخورد‌های مختلفی از کرونا مشاهده کردیم.

انتهای پیام/

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: