کد خبر: ۵۰۶۲۳۴
تاریخ انتشار: ۱۷ خرداد ۱۳۹۹ - ۱۹:۳۸

بدمزه بودن و تلخی دهان اول صبح دلایل مختلفی دارد مانند رعایت نشدن بهداشت دهان و دندان، مشکلات کبدی و سینوزیت که با چند ترفند ساده می‌توان آن را درمان کرد.

به گزارش شفاف ،‌ بسیاری از افراد بیدار شدن صبح را با دهانی بدمزه که ترش و تلخ است تجربه می‌کنند. اگر تلخی و بدمزه بودن دهان را هنگام بیدار شدن از احساس می‌کنید، دلیل آن را متوجه شوید و راهکار مناسب را برای درمان انتخاب کنید.

شایع بودن تلخی و بدمزگی دهان باعث شده است تا چندان جدی گرفته نشود اما باید توجه داشت که نباید نسبت به تلخی و بدمزه بودن آن در هنگام صبح بی‌توجه بود. تلخی و بدمزه بودن دهان نشان می‌دهد که بدن دچار اختلالی شده است که باید علت آن را ریشه‌یابی و درمان کنید.

عوامل مختلفی در تلخی و بدمزه بودن دهان مانند عدم رعایت بهداشت دهان و دندان، مشکلات کبدی، تکثیر باکتری‌ها و سینوزیت نقش دارند که باید راهکار مناسب برای درمان این مشکل را پیدا کرد. از جمله دلایل مهم در تلخی و بدمزه بودن دهان هنگام صبح، می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

_ خشکی دهان ناشی از بیماری‌هایی مانند دیابت

_ مصرف سیگار و عدم رعایت بهداشت دهان و دندان

_ پرخوری و مصرف غذاهای چرب در وعده شام

_ مصرف برخی داروها و شیمی‌درمانی

_ بارداری به دلیل تغییرات هورمونی

_ مشکلات کبدی و در نتیجه تجمع سموم در بدن

_ تجمع باکتری‌ها به دلیل کاهش ترشح بزاق در شب

_ اسیدی شدن مری و در نتیجه تامین غذای باکتری‌ها

_ سینوزیت و در نتیجه تامین غذای باکتری‌ها

بهترین راهکار برای مقابله با مشکل بدمزه بودن و تلخی دهان این است که بدن‌تان را از شر سموم خلاص کنید. در ادامه به راهکارهای مناسب برای درمان تلخی و بدمزه بودن دهان اشاره می کنیم:

_ مصرف مایعات برای رفع مشکل کم‌آبی بدن

_ مصرف مرکبات ترش‌مزه برای ترشح بزاق

_ استفاده از نخ دندان و مسواک دندان‌ها و زبان

_ سم‌زدایی با سیر، چغندر، لیمو، عسل و جعفری

_ رفع مشکل رفلاکس معده

_ قرقره با آب نمک و جوش شیرین

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: