کد خبر: ۵۰۶۲۴۶
تاریخ انتشار: ۱۷ خرداد ۱۳۹۹ - ۱۹:۵۲

«آقای مکرتیچیانس در جبر جغرافیایی» اثر ایوب میرزایی در انتشارات نامه مهر منتشر شد.

ایوب میرزایی نویسنده در گفت و گو با خبرنگار شفاف، درباره انتشار کتابش گفت:اولین رمانم با عنوان «آقای مکرتیچیانس در جبر جغرافیایی» در انتشارات نامه مهر منتشر شد. «مکرتیچیانس»  نام شخصیت اصلی رمان و داستان آن در واقع یک رئالیسم اجتماعی است این کتاب را درباره نبود بهداشت روانی آدم‌ها نوشت و این مسئله می‌تواند از گذشته فرد در او وجود داشته باشد.

« آقای مکرتیچیانس در جبر جغرافیایی » منتشر شد 

او افزود: اتفاقات رمان «آقای مکرتیچیانس در جبر جغرافیایی» در سه دوره زمانی رخ می‌دهد. برخی اتفاقات رمان در زمان حال رخ می‌دهد و  شخصیت آن یک کارمند آژانش هواپیمایی است که به دلیل نداشتن بهداشت روانی، یک توریست را به قتل می‌رساند. دوره بعدی ۲۰ سال قبل از زمان حال را روایت می‌کند و نشان می‌دهد این کارمند آژانس هواپیما در چه شرایط سختی کار می‌کرده است.

این نویسنده ادامه داد: فضای متافیکشنی در رمان «آقای مکرتیچیانس در جبر جغرافیایی» وجود دارد که بیشتر به دلیل نبود بهداشت روانی رخ می‌دهد؛ یک آقایی در ذهن کارمند آژانس هواپیمایی وجود دارد که او را وادار می‌کند توریستی را که به آژانس مسافرتی مراجعه کرده است به قتل برساند این آقا همان روح خبیث کارمند آژانس هواپیمایی است در واقع داستان رمان تقابل میان زشتی و زیبایی را بیان می‌کند.

او بیان کرد: هم اکنون رمان دیگری را با عنوان «سحرخیزان شهرآرا» در دست نگارش دارم این کتاب تفاوت جغرافیایی ایران را با کشور‌های دیگر نشان می‌دهد، چون خودم متولد سنندج و از کرد‌های ایران هستم به تحولات منطقه کردنشین ایران پرداختم.هم اکنون در حال نگارش این رمان هستم و هنوز ناشر آن مشخص نیست.

انتهای پیام/ 

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار