کد خبر: ۵۰۶۲۷۳
تاریخ انتشار: ۱۸ خرداد ۱۳۹۹ - ۱۰:۵۴

جانشین فرمانده نیروی انتظامی گفت: انسجام مدیریتی و تخصصی در مرزبانی حاکم و امروز جهت‌گیری‌های مرزبانی ناشی از رویکرد تجربه، تعقل و تاکتیک است.

به گزارش شفاف، سردار قاسم رضایی در آیین تکریم و معارفه فرمانده مرزبانی نیروی انتظامی با بیان اینکه مسئولیت در دستان ما امانت است ، اظهار کرد: خرداد سال 93 ، مسئولیت فرماندهی مرزبانی نیروی انتظامی به عنوان امانتی به بنده سپرده شد و در طول این مدت پیرو تأکیدات و منویات مقام معظم رهبری (مدظله العالی) مبنی بر تقویت مرزبانی حرکت کردیم و ان‌شاءالله که خداوند از ما راضی و خشنود باشد.

جانشین فرمانده نیروی انتظامی با اشاره به گذشت 70 ماه از ایفای نقش به عنوان فرمانده مرزبانی نیروی انتظامی، افزود: این دوران، از بهترین از روزهای زندگیم بود چرا که روح حاکم بر مرز و مرزبانی، فرهنگ ولایت‌مداری، دفاع‌مقدس و ایثار است.

وی با بیان اینکه رقابت در ایثارگری میان مرزبانان موج می‌زند، تصریح کرد: روحیه و فرهنگ دفاع مقدس در مرزها جاری و ساری است و مرزبانان برای خدمت به نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران و مردم در تلاش برای پیشی گرفتن از یکدیگر بگیرند.

این مقام مسئول، ارتقاء آمادگی عملیاتی و تعاملات در سطوح مختلف و کاهش آسیب‌پذیری را سه راهبرد مرزبانی براساس منشور تدوینی عنوان کرد و ادامه داد: با اتخاذ این سه راهبرد به دستاوردهای خوبی رسیدیم و در عین توجه به این سه راهبرد، چهار عنصر ایمان به خدا، احترام، انضباط و ادب و اصل سوم آگاهی، اطلاعات، دانستنی‌ها و مهارتها و اصل چهارم اقتدار را دنبال کردیم.

رضایی با اشاره به تنوع و گستردگی مأموریتهای نیروی انتظامی خاطرنشان کرد: نیروی انتظامی به دلیل وظایف و مسئولیت سنگینی که در قبال نظام جمهوری اسلامی ایران دارد، مقدس است، این نیرو، مسئولیت خطیر تأمین امنیت را از نقطه صفر مرزی تا دل شهرها و روستاها عهده‌دار می‌شود و این وظیفه خطیر به نیروی انتظامی قداست خاصی بخشیده است.

این مقام ارشد انتظامی با اشاره به مأموریتهای نظامی، انتظامی و دفاعی مرزبانی، تصریح کرد: از حمایتهای بی‌دریغ سردار حسین اشتری؛ فرمانده و هیئت رئیسه نیروی انتظامی از مرز و مرزبانی قدردانی ویژه‌ای دارم، انصافاً مرزبانی همواره به لحاظ پشتیبانی‌های مختلف اعم از جذب نیروی انسانی کارآمد و متعهد، تزریق و تخصیص تجهیزات و اعتبارات مورد توجه و عنایت ویژه سردار اشتری قرار گرفته است.

جانشین رئیس پلیس کشور بیان کرد: فرمانده نیروی انتظامی در امر آموزش مستمر نیروها توجه و تأکید ویژه‌ای داشته و دارند و در این میان تمرکز در آموزش مرزبانان و ارتقاء مهارت آنها مورد تأکید و حمایت سردار اشتری بوده است.

وی ادامه داد: انسجام مدیریتی و تخصصی در مرزبانی حاکم و امروز جهت‌گیری‌های مرزبانی ناشی از رویکرد تجربه، تعقل و تاکتیک است و همانگونه که  برای تحقق پلیس در تراز انقلاب اسلامی تلاش می‌کنیم برای محقق شدن مرزبان در تراز انقلاب نیز حرکت و اقدام می‌کنیم.

این مقام عالی انتظامی با اشاره به تصویب طرح جامع مرزبانی تصریح کرد: امروز مرزبانی این مدال افتخار را دارد که مدافع حریم امن جمهوری اسلامی ایران باشد و از طرفی نیروی انتظامی این مدال و افتخار را دارا است که طرح جامع مرزبانی به تصویب فرماندهی معزز کل قوا رسیده و در جهت شاخصه‌ها و اولویتهای این طرح جامع حرکت و اقدام می‌کنیم.

رضایی با اشاره به نقش خانواده‌های مرزبانان در کسب موفقیتهای مرزبانی، گفت: به سهم خود از تک تک خانواده‌های مرزبانان غیور و ایثارگر تشکر می‌کنم و باید بگویم همواره خود را مدیون ایثارگری‌ها و صبوری‌های این خانواده ها می‌دانم.

جانشین فرمانده نیروی انتظامی یادآور شد: جز با حمایتهای معنوی و راهبردی فرماندهی معزز کل قوا  به این موفقیتها دست نمی‌یافتیم از طرفی دستاوردهایمان مدیون خون کسانی است که در راه صیانت از مرز و کشور جان عزیز خود را فدا کردند، مدیون شهدا هستیم و ان‌شاءالله خداوند عاقبت ما را نیز ختم به شهادت کند.

گفتنی است در این مراسم ضمن تقدیر از سردار قاسم رضایی؛ جانشین فرمانده نیروی انتظامی و فرمانده سابق مرزبانی، سردار احمدعلی گودرزی به عنوان فرمانده جدید مرزبانی نیروی انتظامی معارفه شد.

انتهای پیام/

منبع: تسنیم
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار