کد خبر: ۵۰۶۲۹۶
تاریخ انتشار: ۱۸ خرداد ۱۳۹۹ - ۱۵:۰۰

رئیس مجلس شورای اسلامی در حکمی بابک نگاهداری را به عنوان مشاور و رئیس حوزه ریاست مجلس را منصوب کرد.

به گزارش شفاف، محمدباقر قالیباف رئیس مجلس شورای اسلامی در حکمی "بابک نگاهداری" را به عنوان مشاور و رئیس حوزه ریاست مجلس شورای اسلامی منصوب کرد.

در بخشی از حکم رئیس مجلس شورای اسلامی خطاب به نگاهداری آمده است: 

نظر به تعهد دینی و انقلابی، تخصص و تجارب ارزنده در حوزههای سیاست‌گذاری، جنابعالی را به عنوان «مشاور و رئیس حوزه ریاست مجلس شورای اسلامی» منصوب مینمایم.

در ادامه این حکم انتصاب، ایجاد انسجام و هماهنگیهای مدیریتی حوزههای درونسازمانی مجلس و تقویت ارتباطات برون‌سازمانی با سایر قوا، دستگاهها و نهادهای ذی‌ربط و همچنین ارائه مشاوره و خدمات تخصصی در زمینه حضور مؤثر رئیس قوه‌مقننه در شوراهای عالی و مجامع ذیربط، تقویت و نهادینه‌سازی ارتباطات مردمی رئیس مجلس و برنامه‌ریزی فعالیتهای وی از اهم انتظارات از  مشاور و رئیس حوزه ریاست مجلس عنوان شده است.

قالیباف در پایان این حکم، توفیق روزافزون بابک نگاهداری را در انجام این مسئولیت خطیر از خداوند منان مسئلت کرده است‌.
 
دکتر بابک نگاهداری، دانشیار و مدیر گروه بیوتکنولوژی دانشگاه علوم پزشکی تهران، کارشناس ارشد مطالعات فرهنگی از دانشگاه علامه طباطبایی، برگزیدۀ نخستین المپیاد شیمی سراسری و دارای دکترای تخصصی بیوتکنولوژی پزشکی و دکترای حرفه‌ای پزشکی از دانشگاه علوم پزشکی تهران  است.

وی تاکنون مسئولیت‌های اجرایی مهمی هم در حوزۀ راهبری فرهنگی و علمی کشور چون دبیری نقشۀ جامع علمی کشور، معاونت ارتباطات شورای عالی انقلاب فرهنگی و معاونت نظارت و راهبری شورای عالی انقلاب فرهنگی بر عهده داشته است. نگاهداری علاوه بر مدیرکلی حوزۀ ریاست دبیرخانۀ شورای عالی انقلاب فرهنگی، دبیری کمیتۀ تایید صلاحیت رؤسای دانشگاه‌های کشور، معاونت پژوهشی دانشگاه آزاد اسلامی در دورۀ ریاست تهرانچی، ریاست دانشگاه علوم پزشکی آزاد اسلامی تهران، عضویت در کمیسیون‌های «نظارت» و «چشم‌انداز و امور نخبگان» دبیرخانۀ مجمع تشخیص مصلحت نظام و ریاست مرکز مطالعات و برنامه‌ریزی شهر تهران را نیز در کارنامه دارد. 

بابک نگاهداری دارای بیش از 70 مقالۀ علمی-پژوهشی در ژورنال‌های معتبر بین‌المللی و مؤلف کتاب‌هایی چون «برنامه‌ریزی راهبردی فرهنگی»، «مؤلفه‌های فرهنگی پیشرفت»، «توسعه در نگاه اندیشمندان مسلمان، آمایش آموزش عالی در کشور» و نویسندۀ چندین کتاب تخصصی در حوزۀ بیوتکنولوژی و نانوتکنولوژی است.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: