کد خبر: ۵۰۶۲۹۷
تاریخ انتشار: ۱۸ خرداد ۱۳۹۹ - ۱۵:۵۹

عضو هیئت‌ رئیسه مجلس شورای اسلامی گفت: طرح تشکیل فراکسیون شوراها و مدیریت شهری و روستایی با بیش از۱۸۹ امضا به هیئت‌رئیسه مجلس تحویل شد.

محسن پیرهای در گفت و گویی اظهار کرد: با توجه به اهمیت و جایگاه پارلمان و مدیریت شهری و روستایی و تأثر آن‌ها از قوانین بالادستی و نقش مجلس شورای اسلامی در ریل‌گذاری و تقنین، لزوم ایجاد فراکسیون شوراها و مدیریت شهری و روستایی احساس می‌شد.

وی افزود: مجلس یازدهم با عنایت به حضور تعدادی از اعضای شوراهای اسلامی شهر و روستا و شهرداران و فرمانداران، می‌تواند بسیاری از نقایص و معایب در حوزه قانون‌گذاری را رفع کند.

پیرهادی با اشاره به اینکه پیش از این، دو نشست با حضور نمایندگان مجلس برای امور شهری و روستایی برگزار شد، گفت: با همفکری و مباحثی که انجام شد، مقرر شد برای انسجام و همگرایی در حل مشکلات شوراها، مدیریت شهری و امور روستایی، فراکسیونی در این زمینه شکل بگیرد.

وی ادامه داد: شوراهای شهر و روستا با عنایت به اشراف منطقه‌ای و محلی، کمیسیون‌های تخصصی و بهره‌گیری از تجارب کارشناسان، ظرفیت‌های بی‌بدیلی برای حل مشکلات کشور دارند.

عضو هیئت‌رئیسه مجلس شورای اسلامی درباره اهداف شکل‌گیری فراکسیون شوراها، مدیریت شهری و امور روستایی گفت: تقویت نهاد شوراهای شهر و روستا، اصلاح قانون انتخابات شوراها، توسعه متوازن و عدالت‌محور روستاها، تحقق مدیریت یکپارچه شهری و تفکیک وظایف ملی و محلی در سطح شهرها و روستاها از جمله اهداف  تشکیل این فراکسیون است.

گفتنی است با عنایت به اعلام اولویت نمایندگان مجلس شورای اسلامی برای کمیسیون‌های تخصصی و حضور افرادی چون محمدباقر قالیباف، محسن پیرهادی، احمد علیرضابیگی، علیرضا پاک فطرت، ابوالفضل ابوترابی، سید حمید کاظمی  و ... در کمیسیون امور داخلی کشور و شوراها می‌توان انتظار فراکسیونی تخصصی و کارآمد در مجلس یازدهم داشت.

انتهای پیام/

منبع: تسنیم
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: