کد خبر: ۵۰۶۳۰۹
تاریخ انتشار: ۱۸ خرداد ۱۳۹۹ - ۱۸:۳۰

سردار ذوالقدری از کشف ۷۶ دستگاه انواع خودرو‌های داخلی و خارجی احتکار شده از ۳ پارکینگ در حوالی تهرانپارس خبر داد.

به گزارش شفاف، سردار علی ذوالقدری رئیس پلیس امنیت عمومی پایتخت گفت: مأموران پایگاه چهارم پلیس امنیت عمومی با اقدامات فنی و تخصصی از اخباری مبنی بر نگهداری و احتکار خودرو در سه پارکینگ در حوالی بزرگراه "شهید سلیمانی" و "فلکه اول تهرانپارس" مطلع شدند و موضوع را به صورت ویژه در دستور کار خود قرار دادند.

این مقام ارشد انتظامی افزود: با اخذ دستور قضایی ماموران در قالب سه اکیپ از پارکینگ‌های مذکور بازدید کردند که در نتیجه آن، ۷۶ دستگاه خودرو شامل: ۲۰ دستگاه پراید، ۱۷ دستگاه تیبا، ۶ دستگاه هایما، ۱۳ دستگاه سواری پژو پارس، ۱۲ دستگاه سمند و ۸ دستگاه پژو ۴۰۵ کشف کردند.

رئیس پلیس امنیت عمومی تهران بزرگ در پایان با بیان اینکه کارشناسان ارزش ریالی خودرو‌های کشف شده ۲۰۰ میلیارد ریال برآورد کرده‌اند، عنوان داشت: در این خصوص ۲ متهم دستگیر و تحویل مراجع قضایی شدند.


کشف ۳۵ دستگاه خودرو احتکار شده از پارکینگی در خیابان مدنی
سرهنگ شاملو از کشف ۳۵ دستگاه خودرو احتکار شده از پارکینگ یک مجتمع تجاری در حوالی خیابان مدنی خبر داد.

سرهنگ علی شاملو رئیس پایگاه سوم پلیس امنیت عمومی پایتخت گفت: پانزدهم خرداد ماه خبری مبنی بر اینکه مالک پارکینگ خودرویی در حوالی خیابان مدنی تعدادی خودرو‌های ایرانی و خارجی فاقد پلاک در داخل پارکینگ دپو و جمع آوری کرده است به دست ما رسید، تیمی از ماموران پایگاه سوم پلیس امنیت عمومی بررسی موضوع را بر عهده گرفتند.

این مقام انتظامی با اشاره به اینکه تحقیقات پلیسی نشان از صحت خبر داشت، گفت: با هماهنگی‌های قضایی شانزدهم خرداد ماه تیمی از مأموران برای دستگیری فرد محتکر و بازرسی از محل پارکینگ اعزام و موفق شدند تعداد ۳۵ دستگاه انواع خودرو خارجی و داخلی فاقد پلاک کشف کنند.

وی با بیان اینکه خودرو‌های کشف شده، شامل: ۷ دستگاه پژو ۲۰۶، ۲ دستگاه جک اس ۵، ۵ دستگاه تیبا، یک دستگاه دنا، ۳ دستگاه هیوندا، ۳ دستگاه پژو پارس، ۵ دستگاه پراید، ۵ دستگاه ساینا و ۴ دستگاه پژو ۴۰۵ است، افزود: مالک پارکینگ دستگیر و به پلیس امنیت عمومی انتقال یافت.

رئیس پایگاه سوم پلیس امنیت عمومی پایتخت با بیان اینکه ارزش ریالی خودرو‌های کشف شده حدود ۱۰ میلیارد ریال توسط کارشناسان برآورد شده است، خاطرنشان کرد: متهم در بازجویی اولیه به جرم ارتکابی اعتراف و برای سیر مراحل قانونی به دادسرا معرفی شد.

وی در پایان با اشاره به اینکه برابر تصمیمات صورت گرفته هر گونه دپو و نگهداری خودروی فاقد پلاک در پارکینگ ها، احتکار محسوب شده و با محتکران برابر دستور قضایی برخورد خواهد شد، از شهروندان خواست: در صورت اطلاع از این گونه پارکینگ‌ها مراتب را از طریق سامانه ۱۱۰ به پلیس اطلاع دهند.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: