کد خبر: ۵۰۶۳۴۸
تاریخ انتشار: ۱۹ خرداد ۱۳۹۹ - ۱۲:۴۰

سخنگوی دولت با بیان اینکه ستاد ملی کرونا در آخرین جلسات خود چشم انداز پایانی برای کرونا تصور نکرد، گفت: این چشم انداز به ما می‌گوید که نباید خللی در زندگی اقتصادی مردم ایجاد شود.

به گزارش شفاف، علی ربیعی سخنگوی دولت در نشست هفتگی خود با اصحاب رسانه گفت: کماکان کرونا مسأله اصلی تمامی جوامع است و آثار اقتصادی کرونا در غالب کشورها در حال جریان است.

وی ادامه داد: با توجه به اعلام سریع شیوع کرونا در کشور توسط دولت، کارنامه قابل قبولی را مردم و دولت در جهان نشان دادند.

ربیعی با بیان اینکه ستاد ملی کرونا در آخرین جلسات خود چشم انداز پایانی برای کرونا تصور نکرد، گفت: این چشم انداز به ما می‌گوید که نباید خللی در زندگی اقتصادی مردم ایجاد شود. اقتصادهای با رشد بالا هم در اجرای سیاست های اقتصادی در زمان کرونا مشکل دارند.

سخنگوی دولت اظهار داشت: پروتکل های سخت گیرانه و نظارت سخت گیرانه از سیاست های این دوران است. ما وظایفی چون تامین نیازهای بهداشت، استمرار خدمات اصلی جامعه، تامین کالاهای اساسی و پیشگیری از غافل گیری در موج های جدید را توامان در دولت دنبال می‌کنیم.

وی تصریح کرد: شیب مرگ و میر حاصل از کرونا با شیب رو به پایین در حرکت است.

ربیعی با تاکید بر اینکه ایران آمادگی کامل تبادل زندانیان را دارد ، اظهار داشت مسئولیت تعلل در این زمینه بر عهده آمریکا است.

سخنگوی دولت در مورد تلاش دولت در زمینه دولت الکترونیک گفت با اقدامات انجام شده از سه میلیون مراجعه حضوری به ادارات جلوگیری و کیفیت خدمات افزایش یافت.

وی با تاکید بر کاهش ثبت شرکت ها از ۷۲ روز به ۷۲ ساعت گفت: سیاست گسترش دولت الکترونیک و رفع موانع تولید تا ۱۴۰۰ ادامه دارد.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: