کد خبر: ۵۰۶۳۵۰
تاریخ انتشار: ۱۹ خرداد ۱۳۹۹ - ۱۳:۴۷

ساخت ورودی دوم ایستگاه متروی استاد معین و مجتمع ایستگاهی مجاور آن واقع در خط ۴ متروی تهران امروز آغاز شد.

به گزارش شفاف، حمل و نقل شهری یکی از مهمترین و بنیادی‌ترین مسائل در برنامه‌ریزی و طراحی‌های شهری است که اثرات قابل توجهی در کاهش ترافیک، کاهش آلودگی هوا و حتی کاهش مصرف سوخت دارد اما یکی از موضوعاتی که در کنار توسعه حمل و نقل عمومی حائز اهمیت است و در جذب شهروندان برای استفاده هرچه‌ بیشتر از حمل و نقل عمومی تأثیر دارد، «دسترسی» به این وسائل است.

هرچه دسترسی به وسائلی مانند مترو و اتوبوس راحت‌تر باشد علاوه بر تأثیراتی که بر املاک و اراضی اطراف می‌گذارد، مسافران بیشتری تمایل به استفاده از آنها خواهند داشت. بر این اساس برخی ایستگاه‌های مترو در شهر تهران دارای حداقل دو ورودی هستند تا شهروندان بتوانند با سهولت بیشتری به مترو دسترسی پیدا کنند در این بین برخی ایستگاه‌ها نیز با گذشت سال‌ها از افتتاحشان تنها یک ورودی دارند.

یکی از آن ایستگاه‌ها ایستگاه استاد معین واقع در خط 4 است که در آبان ماه سال 90 به بهره‌برداری رسید و تاکنون با یک ورودی مورد استفاده شهروندان قرار گرفته است اما امروز طی مراسمی  پروژه عمرانی ساخت ورودی جنوبی این ایستگاه و مجتمع ایستگاهی مجاور آن با حضور مدیرعامل شرکت راه آهن شهری تهران و حومه و شهردار منطقه 9 تهران برگزار شد و در صورت تامین منابع مالی ساخت این ورودی تا پایان سال تکمیل می‌شود.

علی امام؛ مدیر عامل شرکت راه‌آهن شهری تهران و حومه مترو در این‌باره گفت: ابلاغیه ساخت ورودی جنوبی ایستگاه استاد معین، آذر ماه سال گذشته به پیمانکار ارسال شد اما به دلیل اینکه ساخت مجتمع ایستگاهی نیاز به تهیه پروانه ساختمانی داشت عملیات عمرانی این پروژه به تازگی آغاز شده است. پس از انجام عملیات گودبرداری و رسیدن پروژه به سطح زمین، ورودی جنوبی ایستگاه استاد معین ساخته و پس از آن ادامه ساخت عملیات عمرانی مجتمع ایستگاهی انجام می‌شود.

وی با اشاره به اینکه پیمانکار موظف است در صورت تامین منابع مالی تا پایان سال پروژه ورودی جنوبی ایستگاه استاد معین را تکمیل کند، خاطرنشان کرد: با توجه به اینکه در ضلع جنوب خیابان آزادی از چهارراه ولیعصر(عج) تا میدان آزادی تنها ایستگاه شادمان دارای ورودی جنوبی است، ورودی دوم ایستگاه استاد معین دومین ورودی جنوبی خط 4 متروی تهران از ایستگاه تئاتر شهر تا میدان آزادی است.

امام تصریح کرد: با توجه به برگزاری مراسم‌های مختلف ملی و مذهبی از جمله برپایی راهپیمایی 22 بهمن و روز قدس در محدوده میدان انقلاب تا خیابان آزادی راه اندازی ورودی جنوبی این ایستگاه یکی از نیازهای اصلی شرکت بهره برداری متروی تهران برای تقسیم جمعیت هنگام خروج از ایستگاه مترو در روزهای پر ازدحام است.

انتهای پیام/

منبع: تسنیم
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: