کد خبر: ۵۰۶۳۸۷
تاریخ انتشار: ۱۹ خرداد ۱۳۹۹ - ۲۰:۰۹

معاون بیمه ای سازمان تامین اجتماعی گفت: مراکز و مجتمع‌های هنری و رسانه‌ای نیز جزو مشاغل و فعالیت‌هایی هستند که می‌توانند از امهال حق بیمه سهم کارفرمایی در دوران شیوع کرونا در ماههای اسفند ۹۸ و فروردین و اردیبهشت ۹۹ استفاده کنند.

به گزارش شفاف، مهرداد قریب اظهار کرد: بر اساس مصوبه هیئت وزیران در اسفند ماه سال گذشته و به منظور حمایت از کسب‌و‌کارهایی که در اثر شیوع کرونا بیشترین آسیب را دیدند، 10 عنوان شغلی از فرصت امهال حق بیمه سهم کارفرمایی در ماه‌های اسفند و فروردین و اردیبهشت بهره‌مند شدند که این موضوع به اطلاع کارفرمایان و صاحبان کارگاه‌ها رسید.

وی گفت: در مصوبه دیگری که یازدهم فروردین از سوی هیئت محترم وزیران صادر شد فعالیت‌ها و مشاغل جدیدی معرفی شدند که آنها نیز بتوانند از فرصت امهال حق بیمه سهم کارفرمایی برخوردار شوند که شامل موزه‌ها، دفاتر زیارتی، باشگاه‌های ورزشی و تفریحی، مراکز هنری و رسانه‌ای، موسسات خصوصی دارای پروانه بهره برداری از وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی که در حوزه‌های درمانی و تشخیصی اعم از آزمایشگاهی و پاراکلینیکی فعال هستند، آموزشگاه‌های رانندگی، آرایشگاه‌ها، سالن‌های زیبایی و گرمابه‌ها هستند.

قریب تصریح کرد: مشاغل مذکور مشمول مقررات امهال 20 درصد حق بیمه سهم کارفرمایی اسفند 98 و فروردین و اردیبهشت سال 99 قرار گرفته‌اند و این موضوع به تمامی واحدهای اجرایی این سازمان ابلاغ و عملیاتی شد.

معاون بیمه‌ای سازمان تامین اجتماعی خاطرنشان کرد: فعالیت واحدهایی که منطبق با عناوین مذکور است، می‌توانند از تسهیلات در نظر گرفته شده برخوردار شوند و نسبت به تعیین تکلیف 20 درصد حق بیمه سهم کارفرمایی ماه‌های مورد اشاره در تیر 99 اقدام کنند.

انتهای پیام/

منبع: تسنیم
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: