کد خبر: ۵۰۶۴۳۱
تاریخ انتشار: ۲۰ خرداد ۱۳۹۹ - ۱۵:۵۶

رئیس کمیسیون سلامت شورای شهر تهران با اشاره به اینکه کسی حق واگذاری اراضی عباس‌آباد را ندارد، گفت: برخی می‌خواهند بوستان مادران که بخشی از این اراضی است در اختیار شرکت عباس‌آباد قرار گیرد اما تأکید ما این است که مدیریت آن همچنان با منطقه سه باشد.

زهرا صدراعظم نوری در گفت و گویی، درباره ساخت و ساز در بوستان مادران، اظهار کرد: طبق فرمایشات مقام معظم رهبری اراضی عباس آباد باید به عنوان محل تفرج و ذخیره‌گاه شهر تهران حفظ شود، هر نوع بارگذاری در آن مجموعه نیز باید بر اساس طرح جامع مجموعه عباس آباد باشد و  از بارگذاری‌های جدید اجتناب شود.

وی ادامه داد: این مجموعه در مرکز شهر، بسیار ارزشمند است و بخشی از آن در اختیار، بنیاد مستضعفان، سازمان ارتباطات اسلامی و غیره قرار دارد، بخش دیگری از آن نیز در اختیار شرکت اراضی عباس آباد است که آن را مدیریت می‌کند و امکان فعالیت‌های عمومی برای شهروندان فراهم کرده است.

رئیس کمیسیون سلامت و محیط زیست شورای شهر تهران تصریح کرد: در حال حاضر بحث این است، بوستان مادران که بخشی از این اراضی است و مورد استفاده بانوان قرار دارد، در اختیار شرکت اراضی عباس آباد قرار بگیرد و به صورت یکپارچه مدیریت شود اما شرکت عباس آباد و شهرداری منطقه سه زیر مجموعه‌های شهرداری تهران هستند بنابراین اگر بوستان در اختیار شهرداری منطقه باشد مشکلی ایجاد نخواهد شد کما اینکه تاکنون اینطور بوده و ما هم تأکید داریم از این به بعد هم باید به همین نحو مدیریت شود.

وی در ادامه گفت: اینکه در یک زمانی بخشی از اراضی عباس‌آباد به افراد دیگری واگذار شده، خلاف است و کسی حق واگذاری این اراضی را ندارد، این مجموعه متعلق به همه شهروندان است و همه باید از آن استفاده کنند.

انتهای پیام/

منبع: تسنیم
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: