کد خبر: ۵۰۶۴۴۲
تاریخ انتشار: ۲۰ خرداد ۱۳۹۹ - ۱۸:۳۰

انتشار عکس فاکتور گیلاسی که هر کیلوی آن ۱۴۸ هزار تومان قیمت خورده، در فضای مجازی منجر به تعجب مردم شده است.

به گزارش شفاف، بحث داغ فروش میوه های نوبرانه آن هم به قیمت نجومی در فضای مجازی مطرح است. بحثی که بیشتر روی میوه گیلاس و انواع آن متمرکز شده است.

گرانی هر ساله محصولات نوبرانه برای بسیاری از مردم عادی شده بود اما حرکت نجومی این رقم در امسال، علاوه بر اینکه منجر به اظهار نظر طنزگونه بسیاری از مردم شد، اعتراض آن ها مبنی بر اینکه بالاخره دستگاه ناظر بر قیمت میوه ها و محصولات کشاورزی کدام نهاد است را نیز برانگیخت.

پاسکاری بین وزارت جهاد کشاورزی و وزارت صمت سال هاست که دامنگیر کشاورزان و مصرف کنندگان محصولات کشاورزی شده است.

تدبیر وزیر برای مردم؛ خانه گران نخرید تا ارزان شود/ نوبرانه بازار ...

اتحادیه فروشندگان میوه و سبزی تهران:  گیلاس ۱۴۸ تومانی نداریم!

اسداله کارگر رئیس اتحادیه فروشندگان میوه و سبزی تهران، با اشاره به اینکه بازار میوه و صیفی نسبت به هفته گذشته تغییر محسوسی نداشته است، اظهار کرد: با توجه به تنوع میوه‎های نوبرانه قیمت، نوسان چندانی نداشته است.

او فروش گیلاس با نرخ ۱۴۸ هزار تومان در خرده فروشی‌ها را تکذیب کرد و گفت: طی روزهای اخیر در فضای مجازی گیلاس با نرخ‌های ۱۴۸ هزار تومان به بالا فروخته می‌شد که با نرخ میدان اختلاف معناداری دارد.

کارگر نرخ هر کیلو پرتقال تامسون شمال را ۶ هزار تا ۱۰ هزار تومان اعلام کرد و افزود: قیمت هر کیلو پرتقال تو سرخ ۶ هزار تا ۱۰ هزار تومان، پرتقال رسمی جنوب ۵ هزار تا ۸ هزار تومان، پرتقال رسمی شمال ۵ هزار تا ۸ هزار تومان، خیار بوته ای ۲ هزار و ۵۰۰ تا ۵ هزار تومان، خیار گلخانه ۲ هزار و ۵۰۰ تا ۵ هزار تومان، سیب لبنانی زرد ۹ هزار تا ۱۵ هزار تومان، سیب لبنانی قرمز ۸ هزار تا ۱۲ هزار تومان، گریپ فروت تو سرخ ۳ هزار و ۵۰۰ تا ۵ هزار و ۵۰۰ تومان، لیمو شیرین ۹ هزار تا ۱۵ هزار تومان و موز ۱۳ هزار تا ۱۸ هزار تومان است.

پرتقال تامسون شمال ۶ هزار تا ۱۰ هزار تومان
پرتقال تو سرخ ۶ هزار تا ۱۰ هزار تومان
پرتقال رسمی جنوب ۵ هزار تا ۸ هزار تومان
پرتقال رسمی شمال ۵ هزار تا ۸ هزار تومان
خیار بوته ای ۲ هزار و ۵۰۰ تا ۵ هزار تومان
خیار گلخانه ۲ هزار و ۵۰۰ تا ۵ هزار تومان
سیب لبنانی زرد ۹ هزار تا ۱۵ هزار تومان
سیب لبنانی قرمز ۸ هزار تا ۱۲ هزار تومان
گریپ فروت تو سرخ ۳ هزار و ۵۰۰ تا ۵ هزار و ۵۰۰ تومان
لیمو شیرین ۹ هزار تا ۱۵ هزار تومان
موز ۱۳ هزار تا ۱۸ هزار تومان

رئیس اتحادیه میوه و سبزی با اشاره به نرخ میوه های نوبرانه در بازار بیان کرد: در حال حاضر هر کیلو زرد آلو شیراز با نرخ ۲۰ هزار تا ۳۵ هزار تومان، زردآلو کاشان ۸ هزار تا ۱۵ هزار تومان، گوجه سبز برغان ۷ هزار تا ۱۵ هزار تومان، گوجه سبز شمال ۴ هزار تا ۱۰ هزار تومان، گیلاس صورتی ۱۲ هزار تا ۲۲ هزار تومان، گیلاس تکدانه ۲۰ هزار تا ۳۵ هزار تومان، هلو پیش رس ۶ هزار تا ۱۲ هزار تومان، توت سفید ۶ هزار تا ۱۰ هزار تومان، توت فرنگی کرج ۱۰ هزار تا ۲۰ هزار تومان، خربزه ۳ هزار و ۵۰۰ تا ۷ هزار تومان، شاه پسند ۳ هزار تا ۷ هزار و ۵۰۰ تومان، طالبی ۳ هزار تا ۷ هزار تومان، ملون ۳ هزار تا ۵ هزار و ۵۰۰ تومان و هندوانه یک هزار و ۲۰۰ تا ۲ هزار و ۵۰۰ تومان در میدان مرکزی و با احتساب حداکثر ۳۵ درصد سود در خرده فروشی ها عرضه می شود.

او قیمت هر کیلو بادمجان قلمی را ۲ هزار تا ۳ هزار و ۵۰۰ تومان اعلام کرد و گفت: قیمت هر کیلو بادمجان گلخانه ۳ هزار تا ۶ هزار تومان، باقالی ۲ هزار تا ۳ هزار و ۵۰۰ تومان، برگ مو ۱۰ هزار تا ۲۰ هزار تومان، پیاز شیری یک هزار و ۵۰۰ تا ۳ هزار و ۵۰۰ تومان، پیاز زرد یک هزار و ۵۰۰ تا ۳ هزار تومان، تره فرنگی ۴ هزار تا ۶ هزار تومان، کاهو رسمی ۲ هزار تا ۳ هزار تومان، کاهو پیچ سالادی یک هزار و ۵۰۰ تا ۳ هزار و ۵۰۰ تومان، کلم سفید و قرمز ۸۰۰ تا ۲ هزار و ۵۰۰ تومان و کنگر ۷ هزار تا ۱۴ هزار تومان است.

این مقام مسئول با اشاره به نرخ سایر صیفی در میدان گفت: هم اکنون هر کیلو فلفل تند ریز با قیمت ۵ هزار تا ۱۰ هزار تومان، فلفل دلمه سبز ۵ هزار تا ۱۰ هزار تومان، سیب زمینی ۲ هزار تا ۴ هزار تومان، سیرخشک ۱۵ تا ۲۵ هزار تومان، کدو مسمایی ۳ هزار تا ۵ هزار تومان، کرفس یک هزار تا ۳ هزار تومان، لوبیا سبز ۵ هزار تا ۸ هزار تومان، گوجه فرنگی یک هزار و ۵۰۰ تا ۳ هزار و ۵۰۰ تومان، لیموترش ریز ۱۵ هزار تا ۲۵ هزار تومان، لیموترش سنگی ۱۰ هزار تا ۱۵ هزار تومان، نخود سبز ۵ هزار تا ۸ هزار تومان و هویج ۲ هزار تا ۳ هزار تومان در میدان مرکزی عرضه می شود.

کارگر نرخ هر کیلو سبزی خوردن را ۳ هزار تا ۴ هزار و ۵۰۰ تومان و سبزی جور( پلو، آش،قورمه) ۲ هزار تا ۳ هزار و ۵۰۰ تومان اعلام کرد.

رئیس اتحادیه میوه و سبزی صادرات و ازدیاد مصرف خیار در فصل تابستان را از جمله دلایل افزایش قیمت طی روزهای اخیر در بازار اعلام کرد و افزود: در برخی مواقع تاخیر در حمل و نقل منجر به نوسانات قیمت میوه در بازار می شود.

او در پایان درباره آینده بازار میوه گفت: با توجه به سال آور تولید، تنوع میوه و عدم آفت زدگی پیش بینی می شود که بازار میوه نوسانی داشته باشد.

همچنان مشخص نیست که نهاد ناظر بر قیمت میوه جات، صیفی جات و همچنین محصولات اساسی کشاورزی سازمان حمایت از مصرف کنندگان و تولیدکنندگان است یا وزارت جهاد کشاورزی! 

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: